Avcılar Bilgisayar - 0212 695 68 28 https://www.avcilarbilgisayar.com/ Avcılar bilgisayar firması olarak sizlere avcılar laptop servisi, avcılar macbook servisi, avcılar notebook servisi olarak hizmet vermektedir. Whatsapp Destek : 0212 695 68 28 tr <![CDATA[Laptop Arızası Nasıl Anlaşılır]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/laptop-arizasi-nasil-anlasilir.html Başlıca Arızalar

Notebook Anakart  Arızaları

Anakart arızaları notebooklar da tamir edilmeden değişim yapma yoluna gidildiğinde en çok masraf çıkartan arızalardandır. Notebook bilgisayarlarda da oem masaüstü bilgisayarlar da olduğu gibi istediğiniz zaman istediğiniz anakartı veya ekran kartını istediğiniz zaman satın alıp takma lüksüne sahip değilsiniz. Herhangi bir notebook’un anakartını sadece o notebook’un üreticisi üretir, yan sanayisi bulunmaz.

Notebooklarınız kullanıcı kaynaklı olarak garanti dışı kalır ve anakartı bozulursa yetkili servise gittiğinizde hemen hemen tüm servislerde anakart tamiri yoluna gidilmez, anakartın değişimi istenir. Anakartı değiştirmenin bedeli de çoğu zaman notebookun ikinci el satış fiyatının da üstünde çıktığı için kullanıcılar genellikle anakartı değiştirmektense yeni bir notebook almayı tercih ederler.

Bunun için servisimizde, yetkili teknik servisler tarafından tamir edilmeyip değişim istenen anakartların tamiri yapılmaktadır. Anakartın tamir maliyeti anakartın yenisinin fiyatına göre çok daha ekonomik olmaktadır. Servisimizde anakartların kuzey ve güne köprüsü, ekran kartı çipleri, eprom  ene ve diğer bileşenlerin tamir ve değişimi yapılmaktadır. Anakar arızalarında en tehlikeli olan arıza türü sıvı teması ve kırık, çatlak ve ezilme türünden arızalardır. Anakartı taşıyan yonga kümesinin  içi çok yoğun ve karmaşıktır.

Bu yonganın içinde katman katman yollar vardır ve bu yollarda oluşan kırık ve kopmalar tamir edilememektedir. Bunun dışında çip yanması ve bileşen arızalarında birçok anakart arızası kolayca tamir edilebilmektedir ve bu işlemler garanti kapsamında yapılmaktadır yani anakart üzerinde değişen parçaların garantisi bulunmaktadır. Servislerde anakart değişimi denilen arıza durumlarında anakartınızı bir kenara attırmayın. Mutlaka önce tamir edilebilir olup olmadığını kontrol ettirin.

Notebook İşlemci Arızaları

İşlemciniz arızaladığında anakart arızasındaki kadar korkacak birşey yok demektir. Anakartlar her notebook markasında ve markaların modellerinde birbirinden farklılık göstermekte aynı markanın bile bir modeliyle diğer modelinin anakartı tamamen farklı yapıda olabilmektedir. İşlemcide ise birbirinden farklı yüzlerce marka ve model aynı tür işlemciyi kullanabilmektedir. İşlemci arızalarında tamir yolu yoktur. Arızalı olan işlemci değiştirilerek sorun çözülür.

İşlemci arızaları genellikle ekrana hiç görüntü vermeme ya da dosya kopyalama hataları, performans düşüşü şeklinde kendini gösterir. Arızalı fanlar, elektrik şebekesindeki dalgalanmalar, bacaklardaki fiziki kopma ve eğilmeler işlemcilerin arızalanmalarına neden olabilir. Özellikle arızalı fanlar ve laptopunuza bakım yaptırılmaması işlemcilerin aşırı ısınma sonucu bozulmasına ve stabilitesini kaybetmesine yol açabilir.

Notebook Ram Arızaları(Mavi ekran ve kopyalama hataları):

Ram arızaları da işlemci arızaları gibi çözümü değişim yoluyla çözülecek arızalardandır. Notebook da ram en genel kullanım alanı olan parçadır. Notebookunuzu  desteklediği ram, sd, ddr, ddr2 ve ddr3 gibi ramlardan biriyse bu genellikle birçok modelde ortak kullanılan ramdir. Arıza durumunda kolayca temin edilebilecek parçadır. Yalnız bazı notebooklar bazı ramlarla çalışmaz, ram seçerler. Hangi notebookun hangi marka ramla çalıştığına üreticinin kitapçığından ya da web sitesinden bakılabilir veya yetkin bir teknik servisten bilgi alınabilir.

Ram arızaları genellikle dosya kopyalama hataları, işletim sisteminin kararsız çalışması ve hatalar vermesi ve notebookun mavi ekrana düşmesi, kilitlenme şeklinde kendini gösterir. Yalnız aynı arızalar notebookun sabit diskinde oluşan bozuk sektörden, veya anakarttan da kaynaklanabilir. Bu tür bir arızayla karşılaşırsanız sorunun net tespiti için servis desteği isteyiniz.

Notebook Chipset Arızaları

Chipsetler anakartın beyni gibidir. Notebook da iki temel çipset vardır. Kuzey ve güney köprüleri. Bu çipler arızalandığında genellikle ya görüntü hiç gelmez, ya da klavye, mause, wireless, toucuhpad gibi bileşenler çalışmaz. Chipset arızaları genellikle anakartı komple değiştirmeyi gereken arızalardır. Ancak çip değiştirmeye uygun araç ve gereç donanımı ve bilgi birikimi olan nitelikli servislerde anakartların arızalı olan chipsetleri ve ekran kartı gibi komplike chipler kolayca değiştirilebilmektedir.

Chipset değişimi her marka notebook da yapılamamaktadır. Bazı anakarların yapısı çip değiştirmeye hiç uygun değildir. Bazıları da değişimlerde düşük başarı oranı vermektedir. Ancak markası ve modeli ne olursa olsun, chipseti arızalanan anakartlar da anakartın bir daha hiç çalışmama veya eskisinden daha kötü duruma gelebilmesi riski de olabilmektedir. Onun için servise chipset değişimi için verdiğiniz notebookunuzu, servis yüzde yüz garanti dese bile bir daha çalışamaz duruma gelebileceği ihtimalini unutmayın.

Her ne kadar chip değişiminde notebook küçük bir ihtimal de olsa hiç çalışamaz hale gelme riskini taşısa bile(kullanılmaz duruma gelen notebooklar firmamız tarafından değerlendirilmekte ve müşterilerimizin memnuniyeti açısında yeni notebook alımlarında extra indirim yapılmaktadır.), çipi arızalanan bir anakartın başka seçeneği yoktur. Çipin değişme riskinin alternatifi anakartı komple değiştirmektir ki, bundan önce de çip değişimini denememek mantıklı değildir.

Görüntü Birimleri Ve Bağdaştırıcılar İle İlgili Arızalar

Notebook Ekran Kartı Arızaları(Harici Ekrana dahi Görüntü Alamıyorsanız)

Ekran kartı notebookun görüntüyü işleyen kartıdır. Görüntü grafik işlemcide oluşturularak monitöre aktarılır. Ekran kartı arızalarında notebook ekranında çizgi çizgi ya da karışık, bulanık görüntüler oluşturur. notebook harici ekrana taktığınızda görüntü gene aynı bozuklukta geliyorsa ekran kartınız arızalı demektir. Bazı arıza durumlarında görüntü hiç gelmeyebilir. Bazen de görüntü gelmez kesik kesik sinyal sesi alınabilir. Eğer ekran kartınız anakartınızla tümleşik değilse arızalı ekran kartınızı yenisiyle değiştirerek sorunu çözdürebilirsiniz.

Ancak ekran kartları da anakartlar da olduğu gibi çoğu zaman belli modellere özgüdür ve temin edilmesi çok zor olabilmektedir. Ekran kartı değişim için bulunabilse bile değiştirmek maliyetli olabilmektedir. Eğer ekran kartınız dahili ise ve arızalanmışsa tek çözüm ekran kartı çipini ya da anakartı değiştirmektir. İster dahili ister harici olsun ekran kartları arızalandığında kartın çipi değiştirilerek de sorun çözülebilmektedir. Eğer ekran kartı çipi bulunursa çipi değiştirerek daha düşük bir maliyetle arızayı tamir ettirebilirsiniz.

Ancak, tüm çip değiştirmelerde olduğu gibi ekran kartı çipini değiştirmek de yüzde yüz başarı şansı olan bir çalışma değildir. Çip değiştirme çok hassas bir işçilik ve beceri gerektiren çalışma olduğu için hangi yöntemle yapılırsa yapılsın düşük bir olasılık da olsa notebookunuzu hiç çalışamaz hale gelme durumu da olabilmektedir. Onun için çipi değişimi teşhisi konulan bir notebooka kesin yapılacak gözüyle bakmamak, hiç tamir edilemez duruma gelebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Notebook İnverter Arızaları(Ekrana Görüntü Kısık-Soluk Geliyorsa)

İnverter, tüm masaüstü ve notebook lcd ekranlarında bulunan bir parçadır. Görevi, besleme kaynağından gelen elektriği lcd ekranı aydınlatan florasan lambaya uygun hale getirip aktarmaktır. İnverterin arızalanması durumunda lcd ekranın florasanına elektrik gitmez ve lamba yanmaz. Lamba yanmayınca aydınlanamayan lcd ekranda görüntü belli belirsiz silik bir tonda görünür. Görüntü güçlükle seçilebilir durumdadır.

Ekrana ışık kaynağı tuttuğunuzda görüntü daha net ortaya çıkar. İnverter arızalandığında görüntü çok silik gelir ancak her silik gelen görüntü inverter arızasından kaynaklanmayabilir. İnverterin LCD ekranı aydınlatan lambaya elektrik vererek onu çalıştırdığını lambanın da ekranı aydınlattığını söylemiştik. Burada florasan lambanın da arızalanması durumunda aynı kısık ve silik görüntüyle karşılaşılabilir.

Anakarttan invertere elektrik taşıyan yollarda veya sokette arıza olması durumunda da hem invertere hem florasan lambaya elektrik gitmez gene aynı tür arıza belirtisi görünebilir. İnverterler de her notebookun markasına ve modeline göre farklılık gösteren parçalardır. Arızalanması durumunda değişim yoluna gidilir. Ekran değişimi kadar olmasa da maliyetli bir arızadır.

Notebook LCD Ekran Arızaları(Ekranda Kırılma, Sıvı Görünmesi , Çizgiler Varsa)

Notebookun LCD ekranlarında en sık karşılaşılan arıza biçimi kırılmalardır. Yeni nesil OLED ekranlar LCD ekranlardan farklı olarak florasan ve inverter bulundurmaz. Ekranın aydınlatması led hücreleriyle homojen bir şekilde yapılır. OLED ekranlar LCD ekranlardan çok daha incedirler ve daha az enerji tüketirler. Fiyat olarak da, henüz yaygın olarak kullanılmadığı için, LCD ekranlara oranla çok daha pahalıdırlar.

Gerek OLED gerekse LCD ekran kırılmalarında tek çözüm ekranı değiştirmektir. Kırılma dışında oluşan arızalarda da LCD ekran tek parça olduğu için tamirat yapılmamaktadır yapılsa bile verimli sonuç alınmamaktadır. Notebooklar taşınabilir cihazlar olduğu için taşınma sırasında meydana gelen düşmelerde ilk kırılan parça ekran ve menteşe olmaktadır. Arıza istisna bir arıza olmayıp çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun olduğu için çok sık karşılaşılan bir arızadır.

Arızanın çok karşılaşılması da LCD ekran fiyatlarını düşürmüştür. Ekranın kırılması, ortasından çizgi çıkması veya görüntünün titremesi, kayması durumunda yapılacak şey o ekranı yenisiyle değiştirmektir. Ancak, lcd ekranın aydınlanmasını sağlayan florasan lambanın arızalanması durumunda ekranı değiştirmeye gerek kalmadan sadece lambayı değiştirerek sorun çözülebilmektedir

Notebook LCD Florasan-Led Arızaları(Ekranda Görüntü Silikse)

LCD teknolojisini kullanan her ekranın, ister masaüstü, ister dizüstü notebook olsun, florasan lamsı vardır. Florasan lambasıyla ekrana yansıyan görüntü gözle görülebilir bir parlaklığa kavuşur. Florasan lambanın bozulması durumunda çözüm lambayı değiştirmektir. Ancak florasan lamba değişimi de hassasiyet, dikkat ve titiz çalışma isteyen bir iştir. Her ekranda florasan değişimiyle yüzde yüz sonuç alınmayabilir.

Florasan lamba değişimi sırasında ekranın değiştirme maliyetinin de çıkabileceğini göze almak gerekmektedir. Ekrana görüntünün silik geldiği her arıza florasan kaynaklı olmayabilir. İnverter arızalarında belirtildiği gibi, anakartttaki besleme yolları, inverter soketi ve inverter arızaları da ekrana görüntünün silik gelmesine neden olabilir. Ekrana görüntü silik geldiğinde bu üç ihtimali de göz önünde bulundurarak net teşhisi yetkin bir teknik servisten almak gerekmektedir. (Firmamızda ikinci el Lcd satışı da yapılmaktadır.)

Notebook Hdd- Sabit Disk Arızaları

Hdd arızaları çözümü değişimle gerçekleşen arızalardır. Arıza kendini ram arızalarında olduğu gibi mavi ekrana düşürme, donma, kilitlenme, yazma ve kopyalama hataları, işletim sistemi yükleyememe biçimlerinde gösterir. Disüstü ve masaüstü notebooklar da HDD IDE ve SATA olmak üzere iki şekilde bulunur. Eski notebooklar da IDE yeni notebooklarda SATA arabirimi kullanılır. IDE diskler SATA olanlara göre daha eski ve daha pahalıdır.

Ancak temin sorunu yoktur. Disk arızalarında genellikle tamir durumu yoktur. Ancak çoğu zaman diskin içinde bulunan veriler diskten daha değerli olabiliyor. Böyle durumlarda eğer diskin içindeki bilgiler çok önemliyse diskin kendi maliyetinden çok daha fazla para ödenerek diskten veri kurtarma işlemi yapılabilir. Onun dışında disk arızalanınca içindeki tüm bilgiler kaybolur. Notebooklar da disk arızalarına karşı içindeki bilgileri devamlı en az 2 ayrı yere yedeklemek gerekmektedir.

Çoğu zaman arızalar geri dönülmesi nerdeyse imkansız kayıplara neden olabilmektedir. notebookunuz diskinden ya da başka bir arızasından dolayı servise gittiyse mutlaka bilgilerinizi yedekleyin, ve içinde önemli bilginiz varsa servisi bilgilendirin.

Notebook Optik Sürücü – CD/DVD Writer Arızaları

Notebooklarda optik okuyucular, dvd ve cd türü medyalardan veri aktarmaya yarar. Optik okuyucuların arızası, notebookun cd-dvd rw sürücüsünün hiç görmemesi veya sürücünün cd-dvd medyayı okumaması, yazmaması, eksik ve hatalı okuyup yazması biçiminde kendini gösterir. Arıza durumunda sürcü tümüyle değiştirilir. Tamir maliyeti yenisinin fiyatına yakındır ve verimli değildir.

Optik sürücü arızaları en büyük sorunu işletim sistemi ve harici medyalardan program yüklemelerinde çıkartır. Optik sürücünün hatalı olması kopyalamayı ve okumayı hatalı yapması, notebooka yüklenen işletim sisteminin ve programların eksik ve hatalı yüklenmesine neden olur. Bu da sistemde kilitlenmelere ve çeşitli sorunlara neden olur.

Notebook Kasa-Menteşe-Kapak Kırılmaları

Dizüstü notebooklarda anakartlar gibi kasalar da marka ve modele özgüdür. Ancak çoğu marka birçok modelini aynı tip kasaya da koyabilmektedir. Notebooklar da genellikle çarpma, düşme ve kaza gibi durumlarda oluşan fiziksel darbeler notebookun dış kasasında, lcd ekranın koruma çerçevesi ve kapağında, menteşesinde kırılma ve çatlaklara neden olur. Bu tür durumlarda yedek parça bulmak anakart bulmak kadar zor olmaktadır.

Teknoloji sürekli değiştiği ve geliştiği için firmalar da sürekli geni modeller geliştirmektedir. Çıkartılan her modelde de kasa, anakart ve menteşe gibi parçalar ürünün tasarımına ve şekline göre değişmektedir. Durum böyle olunca piyasada olan binlerce ürünün her biri için farklı özellikte birçok parçayı ne üreticiler tedarik etmekte ne de dağıtıcılar stok tutmaktadır. Bu tür özel parça ihtiyaçlarında parçalar ya tamir edilmekte ya da başka arızası olan notebooklar ın arızalı olmayan parçalar alınarak kullanılmaktadır.

Notebooklar da Sıvı Teması Arızaları 

Dizüstü notebookların en tehlikeli ve masraflı arızalarından biridir sıvı temasları. Sıvı teması durumunda yapılan en büyük yanlış, temastan hemen sonra notebookı ters çevirip sildikten sonra açma düğmesine basıp notebookı çalıştırmaktır. Böyle durumlarda notebook çalışıyor bile olsa kesinlikle açmayın. Hemen cihazı kapatıp bataryasını ve adaptörünü çıkartarak profesyonel bir servise götürünüz.

Servise sıvı teması arızasıyla gelen notebookların çoğu sıvı temasından sonra aylarca çalışmış bir süre sonra parçalarda oluşan korozyon ve paslanma cihazı çalışamaz hale gelmiş durumdadır. Sıvı temasında notebook ilk önce çalışsa bile temizlenmeyen sıvı zamanla parçalarda kısa devre yaparak yanmaya veya korozyona ve paslanmaya yol açarak anakartın içinden geçen onlarca küçük yolu ve devreyi tahirp etmektedir. Aşınma ve paslanma sonucu oluşan arızalar da geri döndürülemez arızalara neden olamaktadır.

Notebook Klavye Arızaları

Dizüstü notebookların klavyeleri masaüstü notebooklardan farklı olarak hem çok pahalıdır hem de marka ve modele göre farklılıklar göstermektedir. Arızalar genellikle sıvı teması, tuşların ve tuşları tutan tırnakların kırılması, yerinden çıkması biçiminde olmaktadır. Sıvı teması veya var olan tuşların basmaması durumlarında çözüm klavyenin değişmesi şeklindedir.

Ancak bir veya birkaç tuşun düşmesi, tuşları tutan tırnak ve mekanızmanın bozulması, kırılması durumlarında klavye ve tuşlar marka ve model ayırdetmeksizin kolayca tamir edilmekte, takılmakta ve onarılmaktadır. Klavye tuşlarının yolları ve anakarta giden soketi arızalıysa ve tuşlar hiç basmıyorsa bu durumda tamir mümkün olmamaktadır. Klavye hiç çalışmıyor ve anakarttaki bağlantı soketi tahrip olmuş ve tamir edilemez durumdaysa bu durumda harici klavye kullanma yoluna gidilebilir.

Notebook Kablosuz Bağlantı Arızaları

Notebookunuz  kablosuz internete bağlanmıyor, bağlantı ikide birde kopuyor, internet hızı çok düşük ya da kablosuz bağlantı hiç kurulamıyorsa sorun kablosuz bağlantı kartınızda demektir. Kablosuz bağlantı kartında arıza olduğuna karar vermeden önce aygıtın tüm sürücülerinini eksiksiz ve doğru yüklenip yüklenmediğine, üreticinin sağladığı sürcüyü orjinal cd den veya üreticinin web sitesinden yükleyip yüklemediğinize dikkat ediniz.

Eğer arıza kablosuz bağlantı kartınızdaysa sorun kartın değiştirilmesi yoluyla çözülebilir. Kart değişimi fazla maliyetli olmayan bir işlemdir. Ancak bazı durumlarda anakartların çip setlerinden veya kablosuz bağlantı kartınızın soketlerinden kaynaklanan arızalar da kablosuz erişiminizde sorun çıkartabilir.

Notebook Bios Ve Eprom Çipi Arızaları

Servise bios arızasıyla gelen notebooklar genellikle müşterilerin kendi notebooklarında bios güncellemesi denemesinin başarısızlıkla sonuçlanması sonucu getirdiği notebooklardan oluşmaktadır. Sisteme kendi modelinin aynı kodunda değil de başka bir sistemin bios yazılımının yüklenmeye çalışılması sonucunda anakartın bios yazılımı çökmektedir. Böyle durumda anakart başlangıçı medyasını görmediği içini normal yükleme yoluyla yazılım kurlumu yapılmamaktadır.

Bios bilgisi silinmiş veya tahrip olmuş notebooklarda anakarttan bios çipi çıkartılarak programlayıcı cihazda yeniden programlanıp çip anakarta tekrar takılmaktadır. Bios çipi anakarta ait tüm komutların ve yazılımların yüklü olduğu bir çiptir. Anakart notebooka bağlı tüm donanım ve bileşenleri bu yazılım sayesinde görür. Bu yazılım anakartın işletim sistemi gibidir. Bios yazılımının zarar görmesi sadece güncelleme hatasıyla olmamaktadır.

Bazan virüsler ve ani elektriksel şoklar da bios yazılımının çökmesine neden olmaktadır. Bios arızası sadece yazılımın zarar görmesi ve çökmesi biçiminde değil, çoğu zaman çipin de zarar görmesi şeklinde olabilir. Uyumlu bir bios çipi bulunarak arızalı parça değiştirilir.

Notebook İşletim Sistemi Arızaları

Notebookunuz da yüklü olan işletim sistemi, programlar ve virüslerden kaynaklanan sorunlardır. Notebookunuzun  bios yazılımı zarar görmediği sürece en masrafsız sorunlardır. İşletim sistemini veya sorun çıkaran programları kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Bu tür sorunların en büyük zararı, notebookun içindeki önemli bilgilerin silinmesi veya zarar görmesidir. Ayrıca notebook da yüklü olan çok sayıda sürücü, program ve yapılan birçok ayarın, düzenlemenin yeniden yapılmasının ortaya çıkaracağı zaman ve emek kaybı da çok önemli olabilmektedir.

Notebook Şarj Problemi

Notebook bataryasının şarj olmama problemi bir çok nedenden kaynaklanmaktadır.Bunlardan Bazıları;
1. Batarya kullanım ömrü bitmiştir
2. Şarj adaptörünüzde sorun vardır
3. Şarj adaptörünüzün kablosunda kırılma vardır
4. Notebook anakart üzerinde devre problemi vardır
5. Notebook batarya giriş soketinde hasar meydana gelmiştir.
6. Notebook adaptör giriş yuvası arızası yada temassızlığı

120W 18.5V 6.5A 5.5*2.5mm 3-Prong adaptör
90W 19V 4.74A 4.8*1.7mm Bullet 3-Prong adaptör
90W 19V 4.74A 7.4*5.0mm 3-Prong adaptör
90W 19.5V 4.62A 7.4*5.0mm adaptör
75W 15V 5A 6.3*3.0mm 3-Prong adaptör
65W 18.5V 3.5A 4.8*1.7mm 3-Prong adaptör
65W 19V 3.42A 5.5*2.5mm 2-Prong adaptör
65W 18.5V 3.5A 7.4*5.0mm 3-Prong adaptör
36W 12V 3A 4.8*1.7mm 3-prong adaptör
19V 4.74A 5.5*1.7mm 3-Prong adaptör
19.5V 11.8A 7.4*5.0mm adaptör

Şarj Cihazı  Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Piyasaya hergün yenibir adaptör markası çıkmakta ve bunlar kendi aralarında ciddi bir rekabete girmektedirler ve maalesef yine olan kullanıcıya olmaktadır.
Bu adaptörler çok kalitesiz yapılmaktadır burada imalatı yapanda kullanıcıyı düşünmemektedirler bilgisayarlarının yanması arızaya geçmesi çok daha maliyetli arızalar açması kimsenin umurunda değildir.
Servisimize adaptörlerin arızalandırdığı Notebook ve Laptopların sayısı hiçde azımsanmayacak sayıdadır.

Başlıcaları Anakartın arızalanması Soket kısmının yanması Şarj adaptörünün bozulması, Hadi adaptör arızalansın yenisini alırsınız kaldığınız yerden devam ederisiniz. tabi bu sefer Orijinalini alınız Ama Anakart veya soketin arızalanması durumunda başınızda büyük bir sorun var demektir çünkü bu arızaların maliyetleri yüksek olup insanın sanını sıkan şeylerdir.

]]>
<![CDATA[Laptopunuz İle İlgili Tüm Sorularınızı Yanıtlıyoruz!]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/laptopunuz-ile-ilgili-tum-sorularinizi-yanitliyoruz.html "Hangi laptopu almalıyım?"

Genelde fiyatları daha uygun ve portatif olduğu için laptopları tercih ediyoruz. Fakat bir laptop alacağımız zaman, konunun uzmanı değilsek veya ilk defa bir laptop/bilgisayar alacaksak, onun ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini ve hangi laptopu almamız gerektiğini bilmiyoruz.

Yeni yılda doların artışına bağlı olarak elektronik ürünlerde inanılmaz fiyat değişiklikleri yaşandı.

Bir laptop için temel olan üç donanım birimi İşlemci, RAM ve Ekran Kartı’dır. Bu üç ana bileşen aldığınız bilgisayarın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Ancak buradaki püf nokta her işlemcinin, RAM'in veya ekran kartının kendine has özellikleri olduğudur. Bu sebeple bu ürünlerin özelliklerinin yüksek olması alacağınız laptopun çok iyi olduğunu göstermez, özellikle teknik bilgiler hakkında çok az şey biliyorsanız, iyi diye aldığınız bilgisayar sonradan evin bir köşesine atılır.

Laptoplar kendi içerisinde segment segment üretilirler. Mesela; oyun (gaming), iş (office), günlük, multimedya, profesyonel gibi.

Bu durumu bilmeden oyun oynamak için sırf özellikleri yüksek diye multimedya özellikli bir laptop alırsanız, o bilgisayarla istediğiniz oyunları oynamak oldukça zorlaşır. Her laptop segmenti kullanım amacına göre tasarlandığını unutmayın.

Laptopların ekranının kaç inç olduğu ve ağırlığı da çok önemli. Bazı laptopların ekranı daha küçük olur, bazıları ise oyun segmentinde olduğunda daha büyük olurlar. Yine bazıları ise ortalama profesyonel laptoplar ikisi arasında bir ekran genişliğine sahip olurlar. Oyun bilgisayarlarının performansa göre daha ağır olduğunu bilmenizde fayda var.

İşlemci bilgisayarın beynidir.

Piyasada AMD ve İntel işlemcili laptoplar yaygın olarak satılmaktadır. Ancak İntel işlemcililer en çok tercih edilen laptoplardır. İntel işlemciler söz konusu olduğunda i3, i5, i7 gibi sıralanırlar. Hemen hemen herkes i7 işlemcinin i5’ten üstün olduğunu düşünür. Ancak durum her zaman böyle değildir. Bir i5 işlemci i7 işlemciden üstün olabilir. İşlemcide dikkat etmeniz gereken GHz ve Önbellek değerleridir. Karşılaştırmada her zaman üst değerde olanı tercih edin.

RAM ise bilgisayarın geçici hafızasıdır.

RAM'in değeri yükseldikçe bilgisayarın performansı artış gösterir. Fakat unutmayın ki cihazınıza anakart yapısının desteklediği kadar RAM takılabilir. Genellikle karşımıza 4 GB, 6 GB, 8 GB, 12 GB, 16 GB, 32 GB vb. şeklinde çıkarlar. Ancak buradaki en önemli püf nokta aslında frekanstır. Bunlar da daha çok 1333 Mhz, 1600 Mhz, 2133 Mhz gibi gösterilirler. Örneğin 4GB 1600 Mhz, 4GB 1333 Mhz’den daha yüksek performansa sahiptir.

Ekran kartı ise görüntüyü monitöre yansıtan bir donanımdır. Ekran kartınız ne kadar kaliteli ise o derece net ve sorunsuz bir görüntü elde edersiniz.

Ayrıca yüksek grafik isteyen programlar ile oyunlar için her zaman üst değerde bir ekran kartı tercih edin. Aynı işlemcide olduğu gibi 4 GB ekran kartı her zaman 2 GB ekran kartından iyi değildir. Bunu belirleyen birçok etmen var ancak öncelikle Bit değerinin yüksek olmasına dikkat edin. Mesela oyun oynayan veya yüksek grafikli program kullanan biriyseniz en az 128 Bit’lik ekran kartlarından almanız gerekir. 

Kendini kanıtlamış laptop markalarını tercih edin.

Elektronik ürünler her zaman bozulma eğilimindedirler. Bazen de şans eseri sorunlu çıkma ihtimali olur. Böyle bir durumda tanınmayan, bilinmeyen bir laptop markası tabii ki başınızı ağrıtacaktır. Üç kuruş fazla olsun ama iyi olsun düşüncesiyle hareket ederek, sorun çıktığında müşteri ve teknik desteği olan bir marka tercih etmeniz sizin için daha iyi olur.

Son olarak, laptop alacaksanız kesinlikle gidip mağazada görün ya da gidemiyorsanız internetten videolarını izleyin. İncelemelerine, karşılaştırmalarına ve yorumlarına bakın. Alacağınız mağazanın da mutlaka bilindik ve güvenilir bir mağaza olmasına dikkat etmelisiniz.

]]>
<![CDATA[Web Tasarımı Nedir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/web-tasarimi-nedir.html Web Tasarım Unsurları

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları aşağıda kısa başlıklar halinde sizlere sunuyoruz, kaliteli bir çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlıca bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içinde korumasıyla beraber geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve amaca bağımlıdır; Bu basit bir şekilde yalnızca siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle birlikte web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin veya bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanım kolaylığı açısından çok sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir web sitesinin tasarım kalitesini artırabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları yalnızca "web-güvenli yazı tipleri" olarak bilinen fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebeple tasarımcı olarak yaygınca kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi faydalı olacaktır.

İçerik: İçerik ve tasarım görsel ve metin yoluyla sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves uyandırmak için istediklerini onlara vermek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçireceklerdir. Kullanacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalarına dikkat edilmelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak

Bir web sitesi geliştirirken, bir siteyi güzel ve görsel olarak etkileyici hale getirmek için web tasarım temel unsurlarıyla birlikte her zaman son kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Kullanıcı dostu ara yüzler aşağıda sıraladığımız faktörlere dikkat edilerek rahatlıkla elde edilebilir.

Navigasyon: Web tasarım sitesi mimarisi yapılandırılırken menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların web sitesine nasıl göz attıkları, nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar için verimli, ihtiyaç duydukları bilgiyi bulmaya hedefli, sitenin içinde kolaylıkla hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

Multimedya: Tasarımda ilgili video ve ses uyaranları kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirmesine, bilgileri kavramasına yardımcı olabilir. Bu durum web sayfasında daha fazla vakit geçirmeleri için ziyaretçileri teşvik edebilir.

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak, her defasında aynı performansı almak için; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösterin.

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve profesyonel web tasarımı içinde uygulayacakları izin, hareket ve yenilik katmak için özgürlük verir.

İnteraktif: Tasarım içine kullanıcı yorumları ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve kamuoyu katılımını artırın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak ziyaretçinizi sürekli etkileşimde olduğunuz kullanıcılara dönüştürün.

Web Tasarımı Yaparken Çok Yönlü Düşünmeliyiz

Tüm bu bilgilerin ışığında web tasarım profesyonelleri olarak tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel bir kullanıcı dostu arayüz (UI/UX) dizaynı oluşturabiliriz. Kullanılacak tasarımı, kritik planlama ve analiz sürecinin ardından kullanımı basit, zarif ve sanatsal bir yapı haline dönüştürebiliriz. Tüm bunları yaparken bireysel veya kurumsal müşteri özelliklerine ve isteklerine dikkat etmeyi unutmamak başarıyı beraberinde getirecektir.

Web tasarımı nedir sorusuna uzunca verebileceğimiz cevap ise budur. Bu kriterler eşliğinde kaliteli, sağlıklı çalışan ve kullanıcı dostu bir web sitesi elde edilebilir.

Avcılar Web Tasarım, Avcılar Web Tasarım Firması, Avcılar Web Dizayn, Avcılar Web Design Avcılar Web Yazılım, Avcılar Web Yazılım Firması.

]]>
<![CDATA[Şifre Güvenliği Nasıl Olmalı ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/sifre-guvenligi-nasil-olmali.html Tabii ki artık dünya global bir köy olduğu için çoğu verimiz işleniyor. İşte böyle bir durumda bu hesapların şifrelerinin oldukça güvenli olması gerekiyor. Özellikle büyük şirketlerin sosyal medyada var olması ve insanlar için bir nevi duyuru aracı olduğu için bir şirket hesabı hacklenince gerçekten çok büyük bir olay oluyor. Şirketler için çok daha önemli olmasına rağmen herkesin şifre güvenliğini sağlaması gerçekten çok önemli. İsterseniz şimdi bir hesabın şifresinin nasıl olması gerektiğine bir göz atalım.

Kaspersky Global Gizlilik Raporu 2020 adlı raporda, Türkiye’deki kullanıcıların yalnızca yüzde 36’sının her hesabı için benzersiz bir parola kullandığını ve kullanıcıların yüzde 89’unun parolalarını kendilerinin oluşturduğunu ortaya çıkardı. Bu veriler ise olası bir siber saldırıya karşı hesaplarımızın hazırlıksız olduğunun açık bir göstergesi.

Her bir site için ayrı ayrı şifre kullanmanız ve hepsini hatırlamanız gerçekten kolay değil. Yalnızca güvenilir kombinasyonları seçmeli ve bunları düzenli olarak değiştirmelisiniz. Ayrıca aynı şifreleri tekrar tekrar kullanmaktan çekinmelisiniz. Birçok insan tüm şifreleri hatırlamak zor olduğu için ezberlemesi kolay olmayan bu tip verileri genellikle bir kağıda ya da bilgisayarlarındaki bir metin dosyasına yazar.  Eğer bilgisayarınıza yazdıysanız bilgisayarınız hacklendiğinde tüm şifreleriniz uçup gidebilir veya bir kafede otururken siz farkında bile olmadan aynı durum yaşanabilir.

Şifrenizin uzunluğu güvenlikle doğru orantılıdır. Ancak 123456 gibi şifreler değil tabi. ????

 1. İçerisinden en az 1 tane küçük harf içermeli, (a,b,c vs.)
 2. İçerisinde en az 1 tane büyük harf içermeli, (A,B,C vs.)
 3. İçerisinde en az 1 tane rakam içermeli, (1,2,3 vs.)
 4. İçerisinden en az 1 tane özel karakter içermeli, (@,!,?,^,+,$,#,&,/,{,*,-,],= vs.)
 5. Eğer yurtdışına çıkma gibi bir olasılığınız yoksa en az 1 tane Türkçe karakter içermeli, (ç,ö,ş,ı,ğ,ü vs.)
 6. Anlamlı hiçbir kelime içermemeli,
 7. Size ait anlam ifade eden hiçbir şey içermemeli, (doğum tarihiniz, sevgilinizin ismi, arabanızın modeli, kullandığını işletim sisteminin adı vs.)
 8. Aynı karakterler defalarca veya peş peşe kullanılmamalı, (aaa, 111, XXX, ababab vs.)
 9. Sıralı karakterler kullanılmamalı, (abcd,qwert,asdf,1234,zxcvb vs.)
 10. Şifreler güvenilmeyen ortamlarda kesinlikle kullanmamalı, (Windows, güvenilmeyen yazılımlar, güvenilmeyen internet siteleri, internet kafe, başkalarının bilgisayarı vs.)

M&y2ş<G7 – b½d8Y{Oö –  v^4+U,n8ç gibi şifreler oldukça güvenilir olacaktır. Ayrıca şifrenizin ne kadar sürede kırılacağını test etmek istiyorsanız bu siteye bir göz atabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[ Anti-Virüs ve Anti-Malware Arasındaki Fark Nedir?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/anti-virus-ve-anti-malware-arasindaki-fark-nedir.html Virüs vs. Malware

Malware ise Truva atları, casus yazılımlar, trojanlar, adware, fidye yazılımları veya virüs içeren kötü amaçlı yazılımdır. Dolayısıyla mantık şöyledir: Tüm virüsler kötü amaçlı yazılımlardır fakat tüm kötü amaçlı yazılımlar virüs değildir.

Virüsler eski tehdit olarak kabul edilir. Bununla demek istediğimiz, virüsler bir süredir etraftadırlar ve çok fazla değişmemişlerdir. Bugünün siber suçluları tarafından sık kullanılmazlar, bu yüzden birçok anti-virüs şirketi;  solucanlar ve kötü amaçlı rootkitler gibi virüslerden daha fazlası olan kötücül yazılımlarla mücadele etmek için evrimleşmişlerdir.

Peki bu durumda anti-virüs şirketleri neden kendilerine hala anti-virüs diyorlar? Virüsler 90’lı yıllarda büyük problem olmaya başladığı için güvenlik şirketleri onlara karşı koymaya yöneldi. Böylece anti-virüs terimi doğdu. Pazarlama aracı olarak bu terim kullanıldı. İnsanlar böylece bilgisayar virüslerine ve sisteme yaptıklarına aşina oldular. Fakat pek çok insan malware’in ne olduğunu ve yapabildiklerini bilmiyor.

Karşılaştır ve Kıyasla

Her ne kadar anti-virüs firmaları kimi kötücül yazılımlarla uğraşıyor olsa da anti-virüs ve anti-malware yazılımları arasında önemli farklılıklar vardır. Bu şirketleri farklı kılan kötü amaçlı yazılım türleri ve bunlarla nasıl başa çıktıklarıdır.

Anti-virüs, genellikle Truva atları, virüsler ve solucanlar gibi eski, daha köklü tehditlerle ilgilenir ve imza tabanlı çalışır. Anti-malware ise, aksine genellikle polimorfik malware ve sıfır-gün istismarlarının yol açtığı malware gibi yeni nesil sorunlara odaklanır, sezgisel tabanlıdır. Anti-virüs, kullanıcıları tahmin edilebilir, güncel olarak zararlı olan yazılımlardan korur. Anti-malware, kullanıcıları tahmin edilemeyen ve zararlı gözükmeyen tehditlere karşı korur. Ayrıca anti-malware kurallarını genellikle anti-virüslerden daha hızlı bir şekilde günceller. Yani internette gezinirken karşılaşabileceğiniz yeni bir kötü amaçlı yazılıma karşı en iyi korumayı sağlar. Buna karşılık anti-virüs, USB veya e-posta eki gibi geleneksel bir kaynaktan alabileceğiniz kötü amaçlı yazılımlar karşısında en iyisidir.

Bu Durumda Hangisini Seçmelisiniz

Hiçbir teknoloji her tehditi yakalayamaz, bu yüzden güvenlik uzmanları katmanlı bir yaklaşımı önermektedir. Farklı açılardan tehditlere bakan birden çok ürüne sahip olmak her zaman tek açıdan bakan bir ürüne sahip olmaktan iyidir. Anti-virüsler her ne kadar kimi kötücül yazılımları engelleyebilse de asla bir anti-malware yazılımı kadar yardımcı olamazlar.

Son yıllarda pek çok şirket, hastane, finans kurumu ve kamu kuruluşundaki yüzbinlerce cihaz kötücül yazılımlardan etkilendi ve bu kurumlar çok büyük sıkıntılar çekti. Bu kurumların çoğunun ileri düzeyde güvenlik sistemi vardı, anti-virüs, firewall, e-mail security gibi güvenlik ürünleri kullanıyorlardı. Yine de sipesifik yazılan bir kötücül yazılım, sistemlerine girebildi. Gelişmiş bir anti-malware çözümü olan Malwarebytes bu gibi yazılımları algılamak için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanmaktadır, linkten anti-virüs firmalarının kaçırdığı fakat Malwarebytes’ın yakaladığı tehditleri anlık olarak görüntüleyebilirsiniz

Modern makinelerde, iki gerçek zamanlı tarayıcıyı aynı anda çalıştırmanın performans etkileri konusunda endişelenmenize gerek yok. Çünkü Malwarebytes sisteminizi yormaz, çalıştırması kolaydır ve anti-virüslerle beraber çalışmak için tasarlanmıştır. Eğer bütçem hem anti-virüs hem anti-malware yazılımına yetmiyor diyorsanız da Malwarebytes çözümlerinin sisteminizi güncel tehditlerden korumak için en iyi seçeneğiniz olduğunu belirtmek isteriz.

]]>
<![CDATA[Korsan Yazılım ile Lisanslı Yazılım Farkı]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/korsan-yazilim-ile-lisansli-yazilim-farki.html Korsan Yazılım Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Korsan yazılım tabiri aslında yazılım lisansının satın alınmayıp, herhangi bir ücret ödenmeden, lisans satın alınmış gibi tam fonksiyonlarıyla kullanılmasıdır. Sadece masaüstü programlar düşünülmemelidir; işletim sistemi, mobil uygulamalar, oyunlar, web sitesi teması vb. birçok yazılım ve kod parçacığı düşünülebilir. Bu tür bir yazılım oluşturulurken kullanılan crack veya patch yöntemlerinde (aşılama diye tabir edilir) genellikle programın çalıştırılabilir dosyasının kodlarına müdahalede bulunulur ve kullanıcı programı çalıştırdığında aslında orijinal uygulama dosyasını değil, kodlarıyla oynanmış uygulamayı çalıştırır. Diğer bir yöntem olan Serial (seri numarası, lisans anahtarı) girerek korsan program çalıştırma yönteminde de ya kodları oynanmış program dosyası çalıştırıldıktan sonra seri numarası girilerek program çalıştırılır ya da başka bir kullanıcıya ait veya toplu bir lisans bilgisi program çalıştırıldıktan sonra girilir ve program lisanslıymış gibi kullanılır.

Korsan Yazılım Kullanmak Güvenli Midir, Neden Lisanslı Yazılım Kullanmalıyız?

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda; bu tür yazılım kullanmanın aslında bilgisayarları/mobil cihazı ne kadar tehlikeye attığını anlamak oldukça basit. Bir bilişim forumunda Pokemon Go oyununun .apk dosyasını korsan yollarla yükleyen ve sadece 1 gün oynayıp kaldıran birisinin kredi kartından yüklü miktarda para çekildiğini okumuştum. Elbette sadece yazılımı yükleyerek parası çekilmemiştir; telefonunda cüzdan bilgileriyle bağlantılı bir uygulama olmalıdır ancak mobil bankacılık uygulamaları ve karekod ile ödeme gibi yöntemler düşünülürse durumu ciddiye almakta fayda var. Üzerinde oynama yapılmış, crack veya patch işlemi yapılmış çalıştırılabilir bir programda kendinizi tamamen işi yapan hacker ‘ın inisiyatifine bırakmış oluyorsunuz ki program yerine virüs dosyasını bile çalıştırmış olabilirsiniz. Dolaşan bir efsaneye göre bazı şirketler korsan yazılım indirenler için özellikle virüs içeren kendi yazılım dosyalarını forum, torrent gibi yerlerde paylaşmaktadırlar. Şirketlerin böyle şeylere ayıracak vakti var mıdır bilmiyorum, dediğim gibi sadece efsane.

Korsan & Lisanslı Yazılım Farkı

Eğer korsan yazılımın içerisine herhangi bir zararlı kod yerleştirilmemişse işleyiş açısından ikisi arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır yani korsan bir işletim sistemi ile lisanslı bir işletim sistemi aynı özelliklere ve performansa (dediğim gibi modüllere, kodlara müdahale edilmediyse) sahiptir veya korsan bir oyunla lisansını satın aldığınız bir oyun arasında görüntü kalitesi, işlevsellik açısından hiçbir fark yoktur.

Hukuki Boyut

Lisanslı bir yazılım aslında telif hakkı satın alınmış bir ürün demektir ve yazılım kurularak firma ile anlaşma yapılmış olunur ve yasa dışı kullanılmayacağı, dağıtılmayacağı gibi şartlar kabul edilmiş sayılır. Korsan yazılım kullanarak telif hakkı çiğnendiğine göre 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanuna göre suç işlenmiş oluyor. Türkiye’de genellikle korsan yazılım kullanan firmalar para cezası almaktadır. Yazılım üreticileri şirketlere odaklanmaktadır, ev kullanıcıları için henüz yaptırım yoktur ancak bu durum ev kullanıcılarının istediği gibi kullanabileceği anlamına gelmemektedir.

Etik Boyutu

Elbette ki etik olan lisanslı yazılım kullanmaktır. Yazılım şirketinin faaliyetlerine devam edebilmesi için lisanslı yazılım kullanarak üreticiye destek olmak gerekir. Düşünsenize bir ofiste aylarca çalışarak kodlama yaparak bir şey üretiyorsunuz ve bunu bedavaya yapıyorsunuz. Korsan film indirerek oluşturduğunuz film arşivini bir arkadaşınız alıp zahmetsizce bilgisayarına kopyaladığında bile zorunuza giderken aylarca emek verilerek hazırlanmış bir yazılımın korsan olarak kullanılması da üreticinin zoruna gidecektir.

Birçok kişi maddi durumunun iyi olmadığını veya yazılım fiyatlarının Türkiye şartlarında çok pahalı olduğunu gerekçe göstererek lisans satın almak istememektedir, bazıları da ekonomik durumu iyi olsa da bilgisayar yazılımına asla para ödemeyen ve her şeyi korsan kullanan tiplerdir. Temennim, tüm yazılımların ücretsiz olması ve üreticilerin de gelir elde edebildiği bir sistem ancak şu an için böyle bir sistem mevcut değil.

Korsan yazılımın kullanımını azaltmak için aynı işlevi gerçekleştiren alternatif ücretsiz yazılımlar kullanabilirsiniz. Kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsanız da en azından kurmadan önce iyi bir antivirüs programı ile taratın veya sitenin online dosya virüs tarama konulu yazısına göz atarak crack ve patch dosyalarını online taratın.

]]>
<![CDATA[Bilgisayara Virüs Bulaştığını Nasıl Anlayabiliriz ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/bilgisayara-virus-bulastigini-nasil-anlayabiliriz.html Bilgisayarınız her zamankinden daha anormal çalışıyorsa, ağırlaşmış ise, sayfalarda garip reklamlar çıkıyorsa büyük ihtimal bu durum bilgisayar virüsünün habercisidir.

Bir bilgisayara bulaşan virüs tıpkı hastalanan insanların belirtiler göstermesi gibi bilgisayarda da bazı olumsuz belirtilere neden olur. Peki bir bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Bilgisayar virüsleri, kişisel bilgisayarlarımızın işletim sistemine zarar veren, özel dosyalarımıza izinsiz erişim kapıları açan, onları çalan veya bozan kötü yazılım parçalarıdır.

Virüsler, bilgisayarımıza zarar vermek için kodlanmış kötü amaçlı yazılımlardır. Çeşitli tuzaklama yöntemleriyle bilgisayarlara bulaştırılan bu kötü amaçlı yazılımlar yani virüsler bilgisayarımızda anormal durumlara neden olur.

Bilgisayarların en önemli tehdit ve sorunlarından birisi olan virüs meselesi yıllardır hem bilgisayar üreticilerinin hem de yazılım şirketlerinin gündeminde çözüm arayan bir konu olarak sıcaklığını korumaktadır. Kendi bilgisayarımıza virüs bulaşıp bulaşmadığını anlamamızın çeşitli yolları bulunmaktadır.

Bilgisayarda virüs olduğunu düşündüren bazı belirtiler vardır. Onlara şöyle bir göz atalım.

 • İnternet arama motorunda arama yaptığınız zaman sizi farklı bir siteye yönlendiriyorsa bilgisayarınızda virüs vardır.
 • Eğer bilgisayarınızda virüs varsa yaptığınız işlemler çok yavaş gerçekleşir veya gerçekleşmeden kilitlenir kalır. Sürekli kullandığınız bazı programlar normalden daha yavaş çalışmaya başladıysa bilgisayarınızda virüs olma ihtimali oldukça yüksektir.
 • İşletim sistemlerinde arka planda çalışanlar dahil o an açık olan uygulamalar görev yöneticisi denilen sistem uygulamasında gözükür. Eğer görev yöneticisini açtığınız zaman tuhaf isimlerle yazılmış programlar görüyorsanız virüs sinyali aldınız demektir.
 • Laptoplarda şarjınız normalden daha hızlı bir şekilde tükeniyorsa arka planda enerji yiyen bir virüs olma ihtimali olabilir.
 • İnternette sörf yapmak için kullandığınız web tarayıcınızın geçmiş (history) bölümünde daha önce giriş yapmadığınız siteler varsa bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.
 • Bilgisayarınızı kullanırken karşınıza bilgisayarınızın tehlikede olduğunu gösteren reklamlar çok çıkıyorsa virüs bulaşma ihtimali yüksek demektir.
 • Notebook (laptop) bilgisayarınızda veya masaüstü bilgisayarınıza bağlı web kamerası kendiliğinden çalışıyorsa birilerinin casus virüslerle bilgisayarınızda erişim aldığı anlamına gelebilir.
]]>
<![CDATA[E-ticaret Nedir, Faydaları Nelerdir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/e-ticaret-nedir-faydalari-nelerdir.html Eticaretiniz varsa firmanızın 7/24 açık bir şubesi var demektir. 

E-Ticaret internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. Kısaca tanımayalacak olursak e-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz.

Elektronik Ticaret veya "E-Ticaret" anlam olarak genellikle internet üzerinde mal ve/veya hizmet satın alma hareketi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle günümüzün sıcak konusu olarak her web sitesi üzerinde sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezleri görmek mümkündür. Eticaret, ürün ve hizmet satın alma/satma faaliyetinin bilgisayar ağları kanalıyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan ürün için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek (satışın bütün evrelerinde), ticari kurumlar ile müşterileri arasındaki ticari ve lojistik iletişimi yine küresel bilgisayar ağları kanalıyla sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı sitemlerdir.

E-Ticaretin yararları

Firmanın internet üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşur.
Elektronik ortamda saniyeler içinde veriler aktarıldığından zamandan tasarruf gerçekleşir.
Müşteri için daha fazla ürün seçeneği sunulmaktadır.
Sanal mağazanız , maddi yükünüzü azaltılabilir.
Stok , maliyet bilgileri elektronik ortamda olduğu için tedarikçi firma stok yapmak durumunda kalmaz. Stoğunda ne kadar ürünü olduğunu ve bu ürünlerden kaç tane sattığını bilir.
Tedarikçinin büyük bir ofise ihtiyac duymadan internet üzerinden sanal alışveriş merkezini oluşturmasına olanak sağlar.
İnternet gibi global bir ortamda kolay kolay dalgalanma olmayacağı için enflasyon nedeniyle zarar oluşmaz.
Bu yararları alıcı ve satıcı olarak sınıflandıracak olursak; müşteri tarafından yararları

Kullanıcların, evden çıkmadan hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlar.
Ürün fiyatı araştırmasında oluşacak ulaşım masrafı ortadan kalkar.
Daha fazla ürün çeşiti görerek seçme imkanı bulur.
İhtiyaclarına uygun ürünü bulmak daha kolaydır.
Ürün hakkında, ürünü kullananlar tarafından yapılan yorumlar sayesinde daha net bilgilere sahip olur.
Satıcı tarafından yararları

Firmalar ürünlerini satabileceği maliyeti düşük ve her an ulaşılabilir bir mağazaya sahip olurlar.
Ürünleri hakkındaki bilgileri detaylı olarak sunabileceği bir platformdur.
Stogunda ürün bulundurmayarak talebe göre satış yapabilir.
Sadece faaliyette olduğu bölgede değil tüm Türkiye ve Dünyada yeni müşteri bulma imkanı yüksektir.
Ulaşılabilirliği kolaylaşır.

]]>
<![CDATA[Web Sitesi Tasarımı Neden önemlidir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/web-sitesi-tasarimi-neden-onemlidir.html Web sitenizin tasarımı, online pazarlama varlığınızın önemli bir parçasıdır. İşletmeniz için daha iyi bir web sitesi oluşturmak için web tasarımının önemini anlamak gerekir.

Bu makalemizde, tasarımın neden önemli olduğunu tartışacağız ve size web sitenizde olması gereken 6 tasarım öğesi sunacağız. Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için yardıma ihtiyacınız varsa, 0212 695 68 28 nolu telefonda bize ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, Avcılar Bilgisayar sadece İstanbul merkezli hizmet sunmuyor. Tüm Türkiye’de web sitesi tasarımı hizmeti sunmaktayız.

Web tasarımı neden önemlidir?

Web sitenizi yeniden tasarlarken, web sitesi tasarımının önemini merak edebilirsiniz. Müşteri portföyünüzü ve işinizi nasıl etkiler? Web tasarımının önemli olmasının beş nedenine bakalım.

1. İlk izlenimin etkisi

Müşterileriniz web sitenizi ziyaret ettiğinde, işletmenizle ilgili ilk izlenimi web sitenizden alır. Saniyeler içinde işinizi ve firmanızı yargılamaya başlayabilirler. Bu ilk birkaç saniyede, müşterileriniz üzerinde olumlu bir etki yaratmak büyük önem taşıyor.

Web siteniz zevksiz veya modası geçmiş görünüyorsa, müşterileriniz üzerinde firmanız olumsuz bir etki bırakacaktır. Web sitenizi çekici bulmadıkları takdirde web sitenizden çıkış yapacaklardır. Potansiyel müşterileri kaçırırsınız çünkü web sitenizden rakip firmalarda arayışlarını sürdürürler.

Web tasarımı önemlidir çünkü müşterilerinizin markanızı nasıl algıladığını etkiler. Onlarla ilgili yaptığınız izlenimler, sitenizde kalmasına ve firmanız hakkında bilgi edinmesine veya sitenizden ayrılıp bir rakibe yönelmesine neden olabilir. İyi bir web tasarımı, olası potansiyel müşterileri web sitenizde tutmanıza yardımcı olur.

2. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Birçok tasarım, web sitenizde içerik yayınlama şeklinizi etkiler; bu da arama motoru örümceklerinin web sitenizi tarama ve dizine ekleme şeklini etkiler.

Bu göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir unsurdur. Site içi SEO temel alt yapınız olmazsa, başlangıçtan itibaren bulunabilirlik için yokuş yukarı bir savaşa girmiş olursunuz.

İçeriğin web sitenizde nasıl yayınlandığının yanı sıra, belirli tasarım öğeleri SEO'yu doğrudan etkileyebilir. Bu işleyişin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, basitçe söylemek gerekirse, site kodlamanızın SEO dostu olması gerektiğini belirtebiliriz.

Web sitesi tasarım hizmeti (ve sonraki arama motoru hizmetlerini) sağlamanın en iyi yolu, ne yaptığını bilen bir web tasarım ajansı ile çalışmaktır.

3. Web siteniz Online Müşteri Temsilcinizdir

İnsanlar web sitenize bakarak onlara nasıl hizmet sağlayacağınıza karar verebilir. Tasarımınız, müşteri kitlenize nasıl baktığınız konusunda fikir verir. Web sitenizin tasarımına herhangi bir çaba göstermezseniz, kitleniz onlara yardımcı olmaya veya çaba göstermeyeceğiniz tahmininde bulunabilir.

Web siteniz online müşteri hizmetleri temsilcisi gibidir. Web siteniz aydınlık, modern ve davetkarsa, müşteri kitleniz sitenizde daha iyi hissedecektir. Web sitenizi ziyaret eden yeni kullanıcılara açık ve misafirperver olduğunuz izlenimini vermiş olursunuz.

Öte yandan, modası geçmiş ve çekici olmayan bir site, işletmenizi soğuk ve uzak görünmesini sağlar. İnsanlar, iyi bir ilk izlenim bırakacak kadar değer vermeyen bir işletmeyi tercih etmek istemezler.

Web sitesini, işinizin dijital yüzü olarak düşünün. Birisi fiziksel konumunuza girdiyse, dostça bir yüzün onları selamlaması ve hoş geldiniz demesi iyi hissetmesine neden olmaz mı? Güncellenmiş ve modern bir web tasarımı, yeni ziyaretçilerinizi karşılayan samimi bir yüze eşdeğerdir.

4. Ziyaretçilere Güven verin

İnsanlar kötü tasarlanmış web sitelerine güvenmemekte. Kötü bir tasarımla karşılaşınca veya bilgileri eski, eksik, sitelere güvenmezler. Güncellenmiş bir web siteniz olmadığı için sitenizi keyifsiz veya şüpheli olarak görebilirler.

Bir imalat şirketine toplu sipariş vermek isteyen bir kişiyi düşünün. Muazzam miktarda para harcanıyor, yani üretim web sitesi tasarımınız güven vermiyorsa, siparişlerini vermek için başka bir rakip işletme bulacaklardır.

Öte yandan, profesyonel bir site kitlenize güven verir. İşletmenize güvenerek daha fazla kontrol gereksinimi duymadan kendilerini rahat hissedecekler.

Sitenizde kalmaları için kitlenize güven vermeniz önemlidir. Ziyaretçiler sitenizde daha uzun süre kaldıklarında, işletmeniz için bu, olası satışları yakalamak için daha fazla fırsat yaratır.

5. Rekabetçi Olun! Unutmayın Rakiplerinizde Çalışıyor!

Web tasarımının önemli olmasının bir nedenine daha ihtiyacınız varsa, işte büyük bir tane daha: Rakipleriniz zaten web sitesi kullanıyor. Onlarla rekabet halinde kalmak istiyorsanız, sizin de web sitesi tasarımına ihtiyacınız var.

Hakiyle web sitenizin rekabette öne çıkmasını istiyorsunuz. Eski, modası geçmiş ve düşük kaliteli bir web siteniz varsa, rakibiniz sizi geride bırakacaktır. İyi tasarlanmış web siteleri, eski web sitenizden daha iyi performans gösterecektir.

Kötü bir web sitesi ile olası satışları kaybedeceğiniz anlamına geleceğini unutmayın. Sayfaları daha çekici olduğu için rakipleriniz sitelerine daha fazla potansiyel müşteri çekecekler.

Web sitenizin tasarımı, işletmenizi rakiplerinizden ayrı tutmanız için bir fırsattır. Diğer işletmelerle rekabet ederken genellikle aynı hizmetlere ve benzer fiyatlara sahip olursunuz. Unutmayın işletmenizi diğerlerinden ayıracak bir şeye ihtiyacınız var. İyi tasarlanmış bir web sitesi, işletmenizin benzersiz özelliklerini sergilemesi için bir fırsattır. Müşterilerinize, rekabette neden işletmenizi seçmeleri gerektiğini gösterebilirsiniz.

6. Tutarlı alt sayfalar oluşturun

İşletmeniz için yeni potansiyel müşteriler yakalamaya çalışırken, markanızı oluşturmak ve markalaşmak istiyorsunuz. Kitlenizin markanızı tanımasını istersiniz, böylece dönüş yapmaya hazır olduklarında sizi seçerler. Web sitesi tasarımı, sayfanızda tutarlılık oluşturmaya yardımcı olduğundan önemlidir.

Web sitenizdeki her sayfada aynı yazı tiplerine, stillere ve düzenlere sahip olmanız gerekir. Her sayfada farklı bir tasarım varsa, bu, sitenizin profesyonel görünmesinden uzak kalacaktır. Ayrıca, kitleniz markanızla hangi renkleri ilişkilendireceğini bilmeyeceği için marka bilinirliği oluşturmayı daha da zorlaştırır.

Web siteniz tutarlı değilse, kullanıcılar sizinkinden daha profesyonel görünen bir siteye yönelecektir. Tutarlılık oluşturarak, olası satışları sayfanızda daha uzun tutar ve onları işletmenizle tanıştırırsınız. Sitenizi bu anahtar öğe için yeniden tasarladığınızda daha fazla potansiyel müşteri ve dönüşüm elde edersiniz.

]]>
<![CDATA[Laptopum Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/laptopum-cok-isiniyor-ne-yapmaliyim.html Bu performans düşüşlerinden ilk sıralarda olanı aşırı ısınma !

"Laptopum aşırı derecede ısınıyor" diyerek koşa koşa bana gelen onlarca insanla karşılaştım. Bu sorunla gelin birlikte mücadele edelim.

Genel olarak bu sorunda rastlanan en büyük neden fanların tozlanması ya da optimum çalışamamasıdır:

Dizüstü bilgisayarınızın fanından oyun oynarken, film izlerken yüksek ses geliyor, ya da bilgisayarınız  aşırı ısınıyor değil mi? Fanın tozlanma ihtimaline karşı vakum tarzı hava ceken bir aygıt ile fandaki tozları kendiniz bu şekilde çekebilirsiniz. Fanın dış yüzeyini bir fırça (örnek olarak boya fırçası) yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızın ısınmasını en aza indirebilmek için size birkaç önerimiz daha var :

1. Bilgisayarınızı düz ve sert zeminlerde kullanın.
2. Kullanim esnasinda fanın önünün kapanmadıgından emin olunuz.
3. Cihazinizi devamlı prize takılı şekilde kullanıyorsanız pili çıkartarak kullanmanızı öneriyorum.
4. Pilde kullanmayı tercih ediyorsaniz sarj tam dolduktan sonra adaptörü çıkartınız.
5. Pil seviyesi kritik duruma geldikten sonra tekrar %100 dolana kadar prizde kullanabilirsiniz. Aksi durumda bilgisayarınızda pil takılıyken ısınır ve buda laptopunuzun sıcaklık değerini arttırır.
6. Grafik uygulamalar kullanıyor veya oyun çalıştırıyorsanız o esnada kullanmadığınız uygulamalari kapatabilirsiniz.
Ayrıca oyun oynarken bilgisayarım çok ısınıyor diyorsaniz diğer programları kapatmak için Game Booster programını bilgisayarınıza yükleyip oyun başladığı anda diğer programların otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde işlemcideki yük en aza indirilerek aşırı sıcaklık durumunu bir bakıma önlemiş olacağınızı düşünüyorum.

Bunların yanısıra bilgisayarınıza kaliteli bir laptop soğutucusu almanız hava akımını arttırarak soğumasına daha çok yardımcı olacaktır.

]]>
<![CDATA[Özel Web Projesi Nedir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/ozel-web-projesi-nedir.html  İşi bu kadar basite indirgediğime göre bir “ama” bekliyorsunuzdur. Şimdi “ama”ya geçelim: Bazı web sitesi talepleri vardır ki kişiye ya da kuruma özeldir. Bu site taleplerine Özel Web Projesi deniyor. İşte bu projeler öyle kolay yapılamıyor. Büyük bilgi birikimi ve kaynak gerektiriyor.

Nedir?

Genel taleplerin aksine, diğer firmalara göre daha farklı şablon, ara yüz, buton ve kısa yollar barındırması istenen web tasarım isteklerine Özel Web Projesi denir.

Diyelim ki sanatla ilgili bir web sitesi açmak istiyorsunuz. Bu web sitesinin, haber siteleri gibi oldukça klasik bir yapıda olması çok da yakışık olmayacaktır. Sitede gezinen bir kullanıcıya her tıklamada sanatsal bir çağrışım uyandıracak bir site sanatseverler için çok daha cazip olacaktır. İşte bu sanat sitesi gibi özgün özellikler barındırması istenen web tasarımları, Özel Web Projesi kapsamına girer.

Özel Web Projesi Neden Daha Pahalı?

Çünkü hazır bir şablon söz konusu değil. Kişiye, kuruma özel, diğerlerinden farklı bir web tasarımı isteniyor. Bu da daha fazla iş gücü, daha fazla zaman ve daha fazla kaynak isteyen bir iş anlamına geliyor.

Özel bir web tasarımı için daha farklı kod yapıları gerekebiliyor. Kod ile bir site inşa etmek oldukça dikkat gerektiren, hata yapma ihtimali yüksek, zaman alan bir iştir. Yine işin görsel kısmı da farklı olacağı için bu da ekstra bir zaman ve kaynak tüketimi anlamına geliyor. Bu gibi sebeplerden ötürü Özel Web Projeleri daha maliyetli, dolayısıyla daha pahalı oluyor.

Özel Projeniz İçin Web Tasarım Firması Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle web tasarım firması seçerken mağduriyet yaşamamak adına acele etmeyin. Çünkü Web yazılım konusunda hizmet veren belki de yüzlerce firma var. Bu firmaların hepsinin yüksek kalitede hizmet verdiği söylenemez.

Bu bağlamda web tasarım firması seçme konusunda size en çok fikir sunabilecek şey firmaların yaptığı işlerdir. Bunlara referanslar da diyebiliriz. Kurumsal firmalar genellikle yaptıkları işleri kendi sitelerinde referans olarak gösterir. Firma arayışında bu referanslara göz atıp değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Bizler, Avcılar Bilgisayar ve yazılım olarak tecrübeli ve güçlü kadromuzla her web tasarım, web yazılım ve Özel Web Projesi ihtiyacınıza yönelik etkin çözümler üretmek için varız. Bizimle iletişime geçin, sizi web dünyasına taşıyalım. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek cazip fırsatlarımızdan ve hizmetlerimizden haberdar olabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Güvenli Site Nedir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/guvenli-site-nedir.html Güvenli Site Nedir?

Alışverişin güvenli olduğu sitelerde, site isminin yazdığı yerde SSL sertifika bilgileri bize alışveriş güvenli olduğunu göstermektedir. Yine adresin yazdığı yerde yazının solunda yeşil bir asma kilit olması gerekmektedir. https’teki “s” ise sitenin her dilde güvenli olduğunu temsil etmektedir. https’te bulunan s’nin bir diğer anlamı ise siteye verdiğiniz herhangi bir bilginin kesinlikle şifreler ile korunduğunu da ifade etmektedir.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL sertifikası kullanan bir web sayfası, bilgilerin şifreli bir şekilde gönderilmesini sağlar ve gönderilen bilgi yalnızca doğru adreste açılabilir. Bilgiler gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı bu şifreyi açabilir. Her iki tarafta da doğrulama işlemi yapılarak işlemin bütünlüğü ve gizliliği korunmuş olur. Eğer ki şifre güvenli kaynağa erişmeden başkasının eline geçerse bu şifrenin çözülmesi hem yıllar alır hem de maliyeti yüksek olur.

Güvenli Alışveriş Nedir?

Bunun cevabı aslında oldukça basit: İnternet üzerinden gerçekleştirdiğimiz alışverişlerde özzel bilgilerimizin korunması ve dolandırılmaya karşı güven içinde olmamızdır. Aslınd kabaca açıklaması bu şekilde diyebiliriz.

Bir diğer önemli soru ise şu: “Nasıl güvenli alışveriş yaparım?”. Elbette bunun için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var:

SSL Sertifikası: Güvenli alışverişin ilk adımı olan SSL sertifikasının önemini artık biliyorsunuz.

Google kullanın: Aslında arama motoru olarak sadece Google değil, Yandex ve Bing gibi arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Yeter ki daha önce kullandığınız ve güvendiğiniz bir arama motoru olsun.

Çok ucuz fiyatlara hemen inanmayın: Piyasa değerinin aşırı derece altında olan ürünlere dikkat edin. Mümkünse alışveriş yapacağınız ürünle ilgili piyasa araştırması yapın.

Sitenin iletişim bilgilerine bakın: Sitenin künye ya da iletişim bilgilerini inceleyin. Gerekiyorsa iletişim numarasını arayıp bilgi alınç

3D Secure şifrelemesi: Kredi ya da banka kartınızla yapacağınız alışverişlerde 3D Secure şifrelemesini kullanın. Bunun nedeni ise telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gelmesi ve sizin dışınızda kimsenin hiçbir şekilde ödeme yapamamasıdır.

Sadece kapıda ödeme seçeneği varsa dikkat edin: Alışveriş sitelerinde genelde birden fazla ödeme şekli karşınıza çıkar. Fakat dolandırma amacında olan sitelerde genelde sadece kapıda ödeme vardır.

Ortak bağlantılardan uzak durun: İnternet kafe, havalimanı gibi internet bağlantılarının ortak kullanıldığı yerlerde dikkatli olun. Bu bağlantıların güvenliği oldukça düşüktür.

]]>
<![CDATA[Spam e-posta Nedir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/spam-e-posta-nedir.html Spam gönderenler, alıcı adreslerini sıklıkla herkese açık kaynaklardan toplar. Bunun yanında adresleri toplamak için çeşitli programlar kullanır veya belirli bir alanda ortak kullanıcı adlarında otomatik tahminler yapmak için sözlüklerden yararlanırlar.

Genellikle masum bir pazarlama aracı olarak görünen spamlar, kullandığınız bir hizmetten veya üyesi olduğunuz bir servis sağlayıcıdan gelen resmi bir e-posta gibi de gözükebilir. Bu e-postalardaki bağlantılara tıkladığınızda hem kendi bilgisayarınız hem de içinde bulunduğunuz ağı büyük bir tehlikeye sokarsınız. Bilgisayarınıza bulaşan virüsler sisteminizde ciddi zararlar doğurabilir. Buna ek olarak sisteminizi ve e-posta adresinizi spam gönderen bir “zombi”ye dönüştürebilir.

MAAWG’nin raporuna göre 2017 yılının ikinci yarısında gönderilen e-postaların %85’ini spamler oluşturuyordu. SpamCop’un verilerine göre ise dünya çapında saniyede ortalama 3 spam e-posta atılıyor. Böyle bir kirliliğin içinde hem kendinizi hem de içinde bulunduğunuz ağın güvenliği için spam maillerden korunmak giderek daha fazla önem kazanıyor.

Spam e-postadan nasıl korunuruz?

Şüpheli bir e-posta geldiğinde gönderen kişinin adresini kontrol edin. Bilgisayarınızda virüs programı kullanın. Çok fazla kişiye mail yolladığınızda alıcıları BCC’ye ekleyerek mail adreslerini diğer alıcılardan saklayın. Mail adresinizi çok fazla kişinin görebileceği dijital ortamlarda açıkça paylaşmayın. Şüpheli görünen mailleri ve ekleri açmayın. Size gelen spam e-postalar üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirmeyin. Aynı kullanıcı adını birkaç domainde kullanmayın, bu spam göndericilerin sizi diğer hizmetlerde bulmasını kolaylaştırır. Tüm bu önlemler spam e-postalardan korunmanız için önemli birer adım olsa da tek başına bu önlemler yeterli değildir.

Kendinizi ve şirketinizi DorukNet’in 25 yıllık tecrübesi ile hizmete sunduğu Profesyonel E-Posta hizmetiyle güvence altına alabilir, SpamExpert ile aktif spam korumasına sahip olabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Dizüstü Bilgisayar Satın Alma]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/dizustu-bilgisayar-satin-alma.html Dizüstü bilgisayar satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri 10 adımda sıralayacağımız bu rehberimizde, her bir adımın altında 3 kategori için seçenekleri daraltarak sizlere spesifik seçimlerimizi ileteceğiz. Böylece bu seçimleri de takip ederek, istediğiniz dizüstü bilgisayar modeline daha rahat kavuşabilirsiniz. Rehbere geçmeden önce kategorileri tanıyalım:

İşlemci ve Bellek

Dizüstü bilgisayarınızın kalbini işlemci, onun atardamarlarını ise bellek, yani RAM kitleri olarak düşünebilirsiniz. Yeni bir dizüstü bilgisayar alıyorsanız, artık uzun soluklu bir model bakmanız en mantıklısı olacak. Bu da Intel’in yeni ve en hızlı işlemci ailesinden geçiyor. Satın alacağınız dizüstü bilgisayarda Intel Core i7 platformunu gözetmeniz en mantıklı seçim olacak. Öte yandan RAM konusunda da artık DDR5’leri beklemeye başlamışken, DDR4’ten aşağı seçim yapmamanızı tavsiye ederiz.

Disk / SSD

5400 ve 7200 RPM’li diskleri, ana depolama alanımız olarak kullandığımız dönemler geride kaldı. Eğer sizin için kalmadıysa da kalmalı. Zira artık SSD’ler hatta PCIe NVMe SSD’ler yer alıyor ve performanslarıyla gerçekten parmak ısırtıyorlar. Güçlü bir bilgisayar istiyorsanız, bizce tercihiniz mutlaka PCIe NVMe SSD’den yana olmalı. Direkt anakart üzerine monte edilebilen bu minik canavarlar, bırakın SATA diskler, SSD’leri dahi tarihin tozlu sayfalarına gömmeye hazır. Ancak her yeni teknoloji gibi şimdilik biraz pahalılar. Eğer GB başına daha az ücret ödemek istiyorsanız, o halde SSD’ler nihayet bu dengeyi bulmaya başladılar; onları tercih edebilirsiniz. SATA diskler ise, artık sadece depolama alanı olarak düşünülmeli.

Ekran / Çözünürlük

HD, Full HD, 2K derken, artık 4K çözünürlüklü ekranlarla bırakın dizüstü bilgisayarları, akıllı telefonlarda dahi karşılaşıyoruz. Elbette yüksek görüntü çözünürlüğü önemli. Tabii ki burada kullanım alanınızın ve kişisel tercihinizin de önemi büyük. Öncelikle artık HD çözünürlüklere veda edin; bu konuda anlaşalım. Full HD’den daha aşağısına bakmıyor, hatta tercihe göre 4K, yani UHD çözünürlüklere ve hatta ve hatta dokunmatik ekranlara yöneliyoruz. Ekranda çözünürlük kadar bir diğer önem arz eden etken, kullanılan panel oluyor. Renk doğruluğu ve geniş görüş açısı sağlaması için IPS paneller bu noktada en doğru seçim olacak. Boyut ise, tamamen size kalmış. Tabii ki oyuncular için önerimiz 17.3 inçten aşağı olmayacak.

Klavye

Dizüstü bilgisayarınızı kullanırken gözleriniz sürekli ekranda, parmaklarınız ise klavyenin üzerinden kalkmıyorsa, ekran kadar klavyeye de önem göstermeniz gerekiyor pek tabii. Her dizüstü bilgisayar modelinde klavye pek ergonomik olmayabiliyor; tuşların boyutları parmaklarınıza oturmayabiliyor, tuşlar arası mesafe az olabiliyor veya yükseklikleri size uygun olmayabiliyor. Bir klavyenin ergonomik olmasını engelleyen saydığımız bu 3 olumsuz koşula o nedenle özellikle dikkat edin. Öte yandan klavyenin arka aydınlatmaya sahip olması, onu karanlıkta da rahat kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle bizim tercihimiz arka aydınlatmalı tuş takımından yana; oyuncuların ise elbette renkli olanlardan yana.

Parmak izi / Güvenlik

Artık yeni akıllı telefonların hemen hemen hepsinde bulunan yeni nesil güvenlik önlemi olan parmak izi sensörü, elbette dizüstü bilgisayarlarda da bulunuyor. Öte yandan yine bazılarında Windows Hello’yu kullanarak yüz ve iris tanımlaması da yapabiliyorsunuz. Fakat parmak izi ve diğer yöntemler henüz bu platformda pek yaygın olarak kullanılmıyor; kullanıcılar parola ve şifrelerle dosyalarını korumanın yolunu seçiyorlar. “Old School” olarak da nitelendirilebilen bu yöntem belki de hala en güvenlisi. Yine de parmak izi sensörü istiyorsanız, özellikle genel kullanım kategorisi dahilinde yer alan laptop modellerinde bulmanız mümkün.

Pil Ömrü

Dizüstü bilgisayarın üretilme amacı olan mobil kullanım, kuşkusuz bir batarya paketi ile sağlanıyor. Bataryanız ne kadar büyük ise değil, bilgisayarınız onu ne denli etkili kullanıyor ise, bu tip cihazlarda pil ömrü o denli uzun oluyor. Seçim yaparken yaklaşık 16 saate kadar pil ömrü sunan dizüstü bilgisayar modellerini bile görebilmeniz mümkün. Bu da size dizüstü bilgisayarınızı özgürce kullanma imkanı sağlıyor. Bu neticede eğer dizüstü bilgisayarınızı farklı kullanış seçenekleriyle değerlendirmekse niyetiniz, en uzun pil ömrü sunan modeller sizin için. Ofis kullanımı için ise 12 saati çıkartsın yeter. Oyuncuların bakması gereken nokta ise, yüksek performansta ne kadar gittiği.

Boyut / Ağırlık

Bir dizüstü bilgisayar için boyut ve ağırlık tercihi, elbette özellikle kullanım alanına göre şekil kazanıyor. Eğer sürekli mobil ortamda olacaksanız, yani dizüstü bilgisayarınızı sürekli yanınızda taşıyacaksanız, o halde olabildiğince ince ve hafif modelleri tercih etmeniz mantıklı olacak. Oyuncular ise genellikle masa başında oldukları için bu kriter onlar için pek elzem değil, fakat yine de aralarında daha ince ve hafif olanlarını seçebilirler.

Mobil Özgürlük / Kalem

Evet, dizüstü bilgisayar zaten temelinde mobil özgürlük sağlıyor belki ancak günümüzde yer alan yeni modeller, artık bizlere daha fazlasını sunuyor. Mesela bazı bilgisayar modelleri farklı şekillerde kullanılabiliyorlar. Ekranı döndürüp, katlayabildiğiniz ve böylece 4 farklı şekilde kullanabildiğiniz dizüstü bilgisayar modelleri mevcut. Buna bir de kalem kullanımını ekleyebiliyorsunuz: Dokunmatik ekranlı modellerin bazılarında kalem desteği de mevcut. O nedenle daha fazla özgür kullanım istiyorsanız, bu modelleri tercih edebilirsiniz. Yine pek tabii ki, gerçek mobil özgürlük için pil ömrü çok önemli. Yüksek pil performansı sunan modelleri tercih etmeniz anlamlı olacak.

Ses Kalitesi

Ses olmazsa olmaz. Daha yüksek ses, ancak kaliteden taviz vermeden. Burada da ses konusunda kendini ispatlamış önemli markalarla iş birliği önem kazanıyor. O nedenle dizüstü bilgisayar satın alırken, hoparlörlerden iyi ses almak istiyorsanız, ses konusunda güçlü markaların hoparlörlerini taşıyan modelleri tercih etmeniz önemli.

]]>
<![CDATA[Bilgisayarım Neden Yavaş ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/bilgisayarim-neden-yavas.html Basit bir senaryo düşünün: Evde kullandığınız internete bağlı bir bilgisayarınız var. Aile bireyleri de bu bilgisayarı e-posta kontrol etmek, internette sörf yapmak, oyun oynamak gibi amaçlarla kullanıyor. Bu da, bilgisayarınızın her biri farklı kullanım alışkanlıklarına sahip olan birkaç kişi tarafından kullanılması demek. İnternetteki sayısız reklam ve pop-up pencere sayesinde bilgisayarınız, kolayca casus yazılımlarla dolarak hemen bir hedef haline gelebilir.

Bir bilgisayarın yavaşlamasının farklı sebepleri vardır. Yetersiz disk alanı gibi basit bir problem olabileceği gibi, virüs veya casus yazılımlar gibi uç noktada problemler de olabilir. Bunu öğrenmenin en iyi yolu adım adım bu etkenleri elemek olacaktır.

Çok fazla yazılım

Çoğu PC’nin karşılaştığı bu problem, arka planda çalışan çok sayıda program yüzünden ortaya çıkar. Bu yazılımların her biri bellek ve işlemci gücü harcar. Bilgisayarınızın belleği ne kadar fazla olursa, programların yüklenme ve çalışması için gereken süre azalacaktır. Daha fazla programı aynı anda çalıştırabilmeniz de bu sayede mümkün olur.

PC’niz açıldığında bu kadar çok yazılım nasıl yükleniyor olabilir? iTunes, QuickTi-me Real Player, Microsoft Office veya Adobe Reader gibi bazı yazılımlar kurulurken, arka planda çalışan araçları da kurarlar. Bu araçlar asıl yazılımın bazı eklentilerinin bellekte saklanmasını sağlayarak daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Bu araçların açılışta çalışmasını önlemenin üç yolu var. İlki en basit yol, fakat geçici bir çözüm sağlıyor. Görev çubuğundaki ikona sağ tıklayarak programdan çıkabilirsiniz. Ancak bunu PC’niz her açılışında yinelemeniz gerekiyor.

Diğer bir yol ise ikona çift tıklayarak programın çalışmasını sağlamak. Daha sonra Options, Preferences veya Settings adıyla erişilebilen seçeneklerden otomatik başlamayı kapatabilirsiniz. Böylece açılışta bu programlar sizi rahatsız edemez.

Bazı yazılımlar ise başlangıçta çalışma durumunun doğrudan ayarlanabilmesine izin vermez. Bu durumlarda gelişmiş taktikler kullanarak bunu önleyebilirsiniz.

Sırasıyla Başlat ve Çalıştır’ a tıklayın. Buraya msconfig yazarak çalıştırın. Başlangıç sekmesinde açılışta çalışmasını istemediğiniz programların adının yanındaki işareti kaldırarak sisteminizi yeniden başlatın.

Yetersiz bellek

Eğer Word, Internet Explorer, Photoshop, MSN Messenger gibi yazılımları 128 MB belleğe sahip bir bilgisayarda aynı anda çalıştırırsanız, bilgisayarınız yavaşlığıyla size kabus yaşatabilir. Hatta PC’nizin kilitlendiğine bile şahit olabilirsiniz. Bu durumda daha fazla belleğe ihtiyaç duyarsınız. Size tavsiyemiz en az 256 MB belleğe sahip bir bilgisayar kullanın.

Yetersiz disk alanı

Sistemi yavaşlatan sebepler arasında bellek kadar önemi olan bir faktör de disk alanıdır. Eğer işletim sisteminiz sürekli olarak yetersiz sanal bellek hatası veriyorsa, bilgisayarınız geçici dosyaları saklamak için sabit diskinizi kullanıyor demektir.Windows yetersiz alan hatası verir, çünkü etkili bir şekilde çalışabilmek için geniş bir disk alanına ihtiyaç duyar. Windows’un gerektirdiği bu alana sanal bellek adı veriliyor.

Eğer bol boş alana sahip bir sabit diskiniz olmasına rağmen bu tip bir hata alıyorsanız, tüm verilerin ana diske yazılması sorun olabilir. Windows’un kurulu olduğu C: sürücüsü program dosyalarını depoladığı gibi sanal belleğe de ev sahipliği yapar. Eğer C: sürücünüze kişisel dosya, resim ve videolarınızı saklamaz ve sürücüde daha fazla boş alan kalmasını sağlarsanız, bu problem ortadan kalkar.

Daha iyi bir alternatifse tüm dosyalarınızı ikinci bir disk bölümünde saklamaktır. Örneğin D: sürücüsünde saklayarak, C: sürücüsünü rahatlatabilirsiniz. Ancak bunun için sabit diskinizde birden fazla bölüm olması gerekir. Bunu kontrol etmek için Bilgisayarım’ı açarak kaç tane sabit disk bölümü veya sabit disk olduğunu görebilirsiniz. Eğer iki ve fazla sürücü ikonu yer alıyorsa verilerinizi buraya aktarabilirsiniz. Eğer yeterli alanınız yoksa daha büyük bir sabit disk almaktan başka şansınız yok.

C: sürücüsünde alan kaplayan dosyaları ararken Belgelerim içerisindeki dosyalara bakmayı unutmayın. C: sürücüsünde yer alan Belgelerim klasörünü, aşağıdaki yöntemle başka bir sürücüye aktarabilirsiniz.

1- Belgelerim klasörüne sağ tuşla tıklayın ve Özellikler’e tıklayın.
2- Hedef klasör yeri altında, Taşı ya tıklayın ve yeni yerleşim bölgesini seçin. Yeni klasör oluştur’a tıklayarak Belgelerim adlı bir klasör oluşturun ve OK kutusuna tıklayın.
3- Karşınıza gelen uyarı penceresinden işleme onay vererek dosyalarınızın yeni sürücü veya klasöre taşınmasını sağladınız. Artık Belgelerim klasörünüz istediğiniz yeni yerde.

Gereksiz programları kaldırın

Sisteminizde kurulu olan çok sayıda program bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Farklı ekran koruyucular, programların deneme sürümleri, kurulum için bizi cezp edebilir. Ancak kullanmadığınız programları sisteminizden kaldırmayı unutmayın. Belirli bir programı sistemden kaldırmak için, Kontrol Paneli altından Program Ekle/ Kaldır ikonuna tıklayın.

Sabit diski birleştirin

Disk birleştirme özelliği, sabit diskin üzerinde farklı yerlerde parça parça saklanan dosyaları birleştirerek, bu dosyalara daha hızlı erişilmesini sağlar. Sık kullanılan dosyalar daha kolay parçalanarak sabit diskinize dağılır. Bu da dosyanın yeniden çalıştırılması esnasında PC’nizin yavaş işlemesine sebep olur.Windows Disk Birleştiricisi bu konuda yardımınıza koşarak, bu dosyaların tek parça halinde saklanabilmesini sağlar. Sık bilgisayar kullanıyorsanız, sabit diskinizi haftada bir birleştirmenizde fayda var.

Virüsler, casus yazılımlar

Bilgisayara virüs veya casus yazılımların girmesi hoşnutsuz bir durumdur ve ne yazık ki bela yaratmak dışında bir işlevi yoktur. Bu yazılımlar dosyalarınızı çalışmaz hale getirebilir, silebilir veya sisteminizi yavaşlatabilir. Norton gibi bir anti virüs yazılımı ve Microsoft AntiSpyware gibi bir casus yazılım temizlik aracı kurmak işinize yarayacaktır.

En hızlı ne kadar hızlı?

Gün geçtikçe daha hızlı bilgisayarlar piyasaya çıkıyor. Bunun sebebi, daha etkili bilgi işlem gücüne duyulan ihtiyaç. Ancak gereksiz harcama yapmak istemiyorsanız, yeni donanım satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Hızlı bir işlemci video işleme için işinize yarayabilirken, yeni bir ekran kartı oyun keyfinizi artıracaktır. Daha fazla bellek ise genel performansı etkiler.

Gerek duymadığınız hız için harcama yapmanız çok mantıklı değil, her zaman daha hızlı bilgisayarlar varolacaktır fakat bu gerçekten ihtiyaç duyduğunuz şey olmayabilir. Daha da önemlisi, PC’niz yavaşlaması ihtiyaçlarınız arttığı anlamına da gelebilir

]]>
<![CDATA[PC'niz Çok Mu Isınıyor ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/pc-niz-cok-mu-isiniyor.html Ücretsiz Çözümler

PC'nizi temizleyin: Kasanız ne kadar modern olursa olsun, toz hava delikleri ve fanların üzerinde birikecektir. Düzenli temizlik, hava akışının kesintisiz olmasını sağlayacaktır. Temizlik işine başlamadan önce PC'nizi elektrik fişinden çektiğinizden ve vücudunuzdaki statik elektriği radyatör gibi bir metale dokunarak bıraktığınızdan emin olun.

Temizlik için sıkıştırılmış hava tüplerinden ve bir mikrofiber bezden faydalanabilirsiniz. Havayı tozun üstüne püskürtün ve fanın üzerini bezle temizleyin. Tozun tamamını yok etmekle uğraşmayın, mümkün olduğu kadar temizleyin yeter.

Fan hızını artırın: Varsayılan fan hızı, PC'nizi soğutmaya yetmiyor olabilir. SpeedFan gibi programlar, fan hızlarını değiştirmenize izin veriyor. Her fanı yüzde 50'nin üzerinde tutarak PC'nizin boştayken serin biçimde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kablo yönetimi: Çoğu kullanıcı PC içerisindeki kabloları unutsa da, bunlar önemli bir alan kaplayabiliyor, ısınma ve tozlanma sorununa katkıda bulunabiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için kabloları birbirine bağlayın ve PC'niz içinde daha fazla boş yer açacak biçimde toplayın.

Hava akışını sağlayın: PC'nizdeki fanların temizliği, sayısı her şeyi ifade etmiyor. Fanlarınızın doğru yöne bakması ve bilgisayarınızın içerisinde hava akışını sağlaması gerekli. İçeriye doğru üfleyen fanlarla dışarıya doğru üfleyenlerin eşit miktarda olmalarına dikkat edin.

Ücretli Çözümler

PC'nizi kendiniz topladıysanız, termal macunu doğru biçimde uygulamanız çok önemli. Dahası kalitesi düşük olan bir termal macun, işlemciyle heat sink arasındaki ısı akışını yeteri kadar sağlamayabilir veya zaman içinde işlevini kaybedebilir. Yalnızca işlemcinize ve GPU'ya termal macun uygulayabileceğinizi unutmayın. Bu işi işlemciyle yapmanız daha kolay olacaktır; GPU'ya termal macun uygulamanız, bileşeni açmanızı gerektireceğinden garantinizi devre dışı bırakacaktır.

Daha büyük fanlar alın: Fanlar çoğunlukla ucuz parçalar olduklarından, PC'nizdeki hava akışını çoğaltarak sıcaklığı düşürebilir. Ancak en büyük fanı almadan önce onun kasanıza uyup uymayacağını araştırın.

İşlemci fanını yükseltin: Daha büyük fanlar veya sıvı soğutma sistemleri, PC'nizle gelen stok fandan daya iyi iş görecektir. Ancak büyük bir heat-sink'e sahip bir fan almadan önce, onu PC'nize sığdırabileceğinizden emin olun. Sıvı soğutma sistemleri çok büyük bir alana ihtiyaç duymasalar da, monte edilmeleri biraz daha zor olabilir.

]]>
<![CDATA[Fidye Yazılımı Nedir ?]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/fidye-yazilimi-nedir.html Ransomware (Fidye yazılımı) Truva atları, bir kurbandan para sızdırmak amacıyla tasarlanmış siber yazılım türleridir. Ransomware (Fidye yazılımları), Truva atı virüsünün kurbanın bilgisayarında yaptığı değişikliklerin geri alınması için bir ödeme talebinde bulunur. Bu değişiklikler arasında şunları sayabiliriz:

 • Kurbanın diskinde depolanan verileri şifreleyerek bilgilere erişememesini sağlama
 • Kurbanın sistemine normal erişimi engelleme

Ransomware (Fidye yazılımı) bilgisayara nasıl girer?

Ransomware (Fidye yazılımı) Truva atlarının en sık rastlanan yüklenme şekilleri şunlardır:

 • Kimlik hırsızlığı e-postalarıyla
 • Kötü amaçlı program içeren bir web sitesinin ziyaret edilmesi sonucunda

Truva atı yüklendikten sonra kurbanın bilgisayarında depolanan bilgileri şifreler veya bilgisayarın normal çalışmasını engeller, bir yandan da dosyaların şifresinin çözülmesi veya sistemin geri yüklenmesi için bir ücretin ödenmesini talep eden bir fidye mesajı bırakır. Çoğunlukla bu fidye mesajı virüs etkisini gösterdikten sonra kullanıcı bilgisayarını yeniden başlattığında görünür.

Dünya çapında Ransomware (Fidye Yazılımı) yöntemleri

Dünya çapında Ransomware (Fidye Yazılımı) gün geçtikçe popüler hale gelmektedir. Ancak fidye mesajları ve para sızdırma yöntemleri farklı bölgeler arasında değişiklik gösterebilir. Örneğin:

 • Lisanssız uygulamalarla ilgili sahte mesajlar

Bazı ülkelerde, Truva atları genellikle kurbanın bilgisayarında çalıştırılan lisanssız yazılımlar olduğunun belirlendiğini iddia eder. Ardından ödeme yapılmasını isteyen bir mesaj gelir.

 • Yasadışı içerikle ilgili sahte iddialar

Bu yaklaşım, yazılım korsanlığının çok yaygın olmadığı ülkelerde siber suçlulara bekledikleri başarıyı getirmez. Bunun yerine Ransomware (Fidye Yazılımı) açılır mesajı bir emniyet yetkilisi tarafından gönderilmiş gibi görünür ve bilgisayarda çocuk pornografisi veya başka bir yasadışı içerik bulunduğunu öne sürer. Mesajla birlikte ceza ödenmesine ilişkin bir talep bildirilir.

Ransomware (Fidye Yazılımları) ve Cyber Blackmail'e (Siber Şantaj) karşı korunma

Truva atlarına, solucanlara ve virüslere karşı korunma hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bağlantıları tıklatın:

 • Truva Atı Nedir?
 • Bilgisayar Virüsü veya Bilgisayar Solucanı Nedir?

Ransomware (Fidye Yazılımları) ve Cyber Blackmail (Siber Şantaj) ile ilgili diğer makaleler ve bağlantılar

 • Kötü Amaçlı Yazılım Sistemlere Nasıl Sızar?
 • Antivirüs Çözümü Seçme
 • Siber Suç
 • Bilgisayar Saldırganlığı
 • Küçük Çaplı Hırsızlık
 • Spam ve Kimlik Hırsızlığı
]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Teknik Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-teknik-servis.html Avcılar Bilgisayar Servis

Avcılar Bilgisayar Tamiri

Avcılar bilgisayar teknik servis firması olarak siz müşterilerimize marka bağımsız tüm bilgisayarlarınızın bakım ve onarımını yapıyoruz.

Avcılar Bilgisayar Teknik Servis, Avcılar Bilgisayar Tamiri, Avcılar Bilgisayar Bakımı, Avcılar Bilgisayar Tamircisi.

Avcılar bilgisayar teknik servis olarak, arızalı masaüstü bilgisayar dizüstü bilgisayar, notebook, laptop, minibook bilgisayarlarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak sorunları giderilerek en Stabil durumda sizlere teslim edilir.

Avcılar bilgisayarservisimizde verilen hizmetler aşağıda yer almaktadır.

 • Avcılar Bilgisayar Servisi Format.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Virüs Temizleme.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Fan Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Sistem Kurtarma.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Power Supply Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi HDD Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Anakart Değişim ve Onarımı.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Ekran Kartı Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi CD-DVD RW Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Kasa Değişimi.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi Veri Kurtarma.
 • Avcılar Bilgisayar Servisi LCD Ekran Tamiri.

Bilgisayarlarınızda oluşan arıza ve sorunlar için bizden destek alabilirsiniz.

Bizleri 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu Telefondan arayabilir veya iletişim bölümünden yazılı olarak sorunlarınızı bildirebilirsiniz.

Bilgisayarlarınıza kurdurmak istediğiniz programlar:

 • Adobe Acrobat XI Pro
 • Adobe Dreamweaver
 • Adobe Illustrator
 • Adobe InDesign
 • Adobe Photoshop
 • 3DS Max Design
 • Autocad
 • Corel Draw
 • Netcad
 • Microsoft Office
 • Microsoft Office EXEL
 • Microsoft Office WORD
 • Microsoft Office PowerPoint

Firmamız özel bilgisayar servisidir. Garantisi biten veya garanti dışı kalan cihazlarınızı bize getirebilirsiniz. Firmamız herhangi bir markaya bağımlı kalmadan tüm notebook, laptop ve bilgisayarların bakım ve onarımını yapmaktadır.

bilgisayar servis, bilgisayar bakım, bilgisayar onarım, bilgisayar tamir, bilgisayar kurulum, bilgisayar destek

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Virüs Temizleme]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-virus-temizleme.html Avcılar Bilgisayar Virüs Temizleme

Avcılar bilgisayar olarak siz değerli müşterilerimizin bilgisayarlarına bulaşmış virüsleri temizliyoruz.

Bilgisayar virüsü nedir? Nasıl bulaşır?

Terim genelde kötücül yazılım (malware) denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs aşağıda belirtilen iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

Bilgisayar virüsleri, aslinda "çalıştığında bilgisayarınıza değişik şekillerde zarar verebilen" bilgisayar programlarıdır. Eğer bu programlar (ya da virüs kodları) herhangi bir şekilde çalıştırılırsa, programlanma şekline göre bilgisayarınıza zarar vermeye başlar.

Ayrıca, tüm virüs kodları (bilinen adıyla virüsler) bir sistemde aktif hale geçirildikten sonra çoğalma (bilgisayarınızdaki diğer dosyalara yayılma, ağ üzerinden diğer bilgisayarlara bulaşma vb gibi) özelliğine sahiptir.

Bilgisayar virüslerinin popüler bulaşma yollarından birisi "virüs kapmış bilgisayar programları" dır. Bu durumda, virüs kodu bir bilgisayar programına (söz gelimi, sık kullandığınız bir kelime işlemci ya da beğenerek oynadığınız bir oyun programı) virüsü yazan (ya da yayan) kişi tarafından eklenir. Böylece, virüslü bu programları çalıştıran kullanıcıların bilgisayarları "potansiyel olarak" virüs kapabilirler.

Özellikle internet üzerinde dosya arşivlerinin ne kadar sık kullanıldığını düşünürsek tehlikenin boyutlerını daha da iyi anlayabiliriz.

Virüslenmiş program çalıştırıldığında bilgisayar virüs kodu da, genellikle, bilgisayarınızın hafızasına yerleşir ve potansiyel olarak zararlarına başlar. Bazı virüsler, sabit diskinizin ya da disketlerinizin "boot sector" denilen ve bilgisayar her açıldığında ilk bakılan yer olan kısmına yerleşir.

Bu durumda, bilgisayarınız her açıldığında "virüslenmiş" olarak açılır. Benzer şekilde, kendini önemli sistem dosyalarının (MSDOS ve windows için COMMAND.COM gibi) peşine kopyalayan virüsler de vardır.

Genellikle her virüsün bir adı vardır (Cansu, Stoned, Michaelangelo, Brain, Einstein vb gibi).

]]>
<![CDATA[Avcılar Acer Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-acer-notebook-servis.html Avcılar Acer Notebook Servis

Avcılar acer notebook servisiolarak, arızalı acer notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Acer notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Acer Notebook Ekran Değişimi.
 • Acer Notebook Pil Değişimi.
 • Acer Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Acer Notebook Klavye Değişimi.
 • Acer Notebook Ram Değişimi.
 • Acer Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Acer Notebook Kasa Değişimi.
 • Acer Notebook HDD Değişimi.
 • Acer Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Acer Notebook Format.
 • Acer Notebook Virüs Temizleme.
 • Acer Notebook Veri Kurtarma.
 • Acer Notebook Menteşe Değişimi.
 • Acer Notebook Chipset Değişimi.
 • Acer Notebook Fan Değişimi.
 • Acer Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Acer Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Acer notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Acer Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-acer-laptop-servis.html Avcılar Acer Laptop Servis

Avcılar acer laptop Servisi olarak, arızalı acer laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Acer laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Acer Laptop Ekran Değişimi.
 • Acer Laptop Pil Değişimi.
 • Acer Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Acer Laptop Klavye Değişimi.
 • Acer Laptop Ram Değişimi.
 • Acer Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Acer Laptop Kasa Değişimi.
 • Acer Laptop HDD Değişimi.
 • Acer Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Acer Laptop Format.
 • Acer Laptop Virüs Temizleme.
 • Acer Laptop Veri Kurtarma.
 • Acer Laptop Menteşe Değişimi.
 • Acer Laptop Chipset Değişimi.
 • Acer Laptop Fan Değişimi.
 • Acer Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Acer Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Acer laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Macbook IMac Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-imac-servisi.html Avcılar iMac Servisi, Tamiri, Teknik Servisi

iMac konusunda deneylimli kadromuz ve uzman ekiplerimizle siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Imac Tamiri konusunda yılların verdiği deneyim ile kesintisiz olarak bir çok kullanıcıya destek olmaktadır. İnsanların vakit ya da bilgi kaybı yaşamadan teknik servis almaları adına her türlü kolaylık noktasında firmamız kapsamlı ve istikrarlı bir hizmet süreci içerisine girmektedir. Bu süreç içerisinde her kullanıcıya en hızlı hizmeti sunmak ise, bizlerin en temel görevlerinden biridir.

iMac servisi ihtiyacı duyduğunuz zaman, kaliteli bir teknik destek hizmeti almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Uzman kadromuz ile her zaman yanınızda olacağız.

Bilgisayar Kliniği olarak, Apple markalı ürünleriniz için yetkili servis kalitesinde, yetkili servislerden çok daha hızlı ve ucuz olarak servis hizmetini sizlere vermektedir. Ayrıca firmamız yerinde teknik servis hizmeti sayesinde imac cihazınızla ilgili tüm yazılımsal sorunlar içinde çözüm sunmaktadır.

Apple iMac Hizmetlerimizden bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Avcılar iMac Servisi
 • Avcılar iMac Tamiri
 • Avcılar iMac Onarımı
 • Avcılar iMac Bakımı
 • Avcılar iMac Yazıcı Kurulumu
 • Avcılar iMac Yerinde Teknik Servis
 • Avcılar iMac Teknik Servis Hizmeti
 • Avcılar iMac Tamir Hizmeti
 • Avcılar iMac Ekran Değişimi
 • Avcılar iMac Inverter Değişimi
 • Avcılar iMac Anakart tamiri
 • Avcılar iMac Flash Disk değişimi,
 • Avcılar iMac RAM değişimi
 • Avcılar iMac Tuş ışıklarının tamiri
 • Avcılar iMac Klavye değişimi
 • Avcılar iMac Detaylı Eğitim
 • Avcılar iMac Ağ ayarları
 • Avcılar iMac Sistem Ayarları
 • Avcılar iMac Yazıcı Faks Tanıtma
 • Avcılar iMac Mail ayarları
 • Avcılar iMac Yedekleme ve Geri Yükleme
 • Avcılar iMac Veri Kurtarma ve Geri Yükleme
 • Avcılar iMac Fan Tamiri, Değişimi
 • Avcılar iMac Temizliği
 • Avcılar iMac ios kurulumu
 • Avcılar iMac Windows kurulumu
]]>
<![CDATA[Hizmetlerimiz]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/hizmetlerimiz.html <![CDATA[Avcılar Notebook Teknik Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-notebook-teknik-servis.html Avcılar Notebook Servis

Avcılar Notebook Tamiri

Avcılar notebook teknik servis firması olarak siz müşterilerimize marka bağımsız tüm notebook bilgisayarlarınızın bakım ve onarımını yapıyoruz.

Avcılar Notebook Teknik Servis, Avcılar Notebook Tamiri, Avcılar Notebook Yedek Parça, Avcılar Notebook Tamircisi.

Avcılar notebook teknik servis olarak, arızalı notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Avcılar notebook servisimizde yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Notebook Ekran Değişimi.
 • Notebook Pil Değişimi.
 • Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Notebook Klavye Değişimi.
 • Notebook Ram Değişimi.
 • Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Notebook Kasa Değişimi.
 • Notebook HDD Değişimi.
 • Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Notebook Format.
 • Notebook Virüs Temizleme.
 • Notebook Veri Kurtarma.
 • Notebook Menteşe Değişimi.
 • Notebook Chipset Değişimi.
 • Notebook Fan Değişimi.
 • Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Teknik servis hizmeti verdiğimiz notebook markaları:

 • Avcılar Acer Notebook Servis
 • Avcılar Asus Notebook Servis
 • Avcılar HP Notebook Servis
 • Avcılar Lenovo Notebook Servis
 • Avcılar Casper Notebook Servis
 • Avcılar LG Notebook Servis
 • Avcılar Packard Bell Notebook Servis
 • Avcılar Dell Notebook Servis
 • Avcılar Datron Notebook Servis
 • Avcılar Samsung Notebook Servis
 • Avcılar Sony Notebook Servis
 • Avcılar Toshiba Notebook Servis
 • Avcılar Apple Notebook Servis
 • Avcılar Exper Notebook Servis
 • Avcılar Alien Notebook Servis
 • Avcılar Monster Notebook Servis
 • Avcılar MSI Notebook Servis
 • Avcılar Microsoft Notebook Servis
 • Avcılar Razer Notebook Servis

Notebookunuzla ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Firmamız özel bilgisayar servisidir. Garantisi biten veya garanti dışı kalan cihazlarınızı bize getirebilirsiniz. Firmamız herhangi bir markaya bağımlı kalmadan tüm notebook, laptop ve bilgisayarların bakım ve onarımını yapmaktadır.

notebook servis, notebook tamir, notebook bakım, notebook onarım, notebook kurulum, notebook destek

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Program Yükleme]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-program-yukleme.html Avcılar Bilgisayar Program Yükleme

Avcılar bilgisayar olarak sizlere sunduğumuz programlar aşağıda listelenmiştir.

Programlar ve yükleme fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 • Adobe Acrobat XI Pro
 • Adobe Dreamweaver
 • Adobe Illustrator
 • Adobe InDesign
 • Adobe Photoshop
 • 3DS Max Design
 • Autocad
 • Corel Draw
 • Netcad
 • Microsoft Office
 • Microsoft Office EXEL
 • Microsoft Office WORD
 • Microsoft Office PowerPoint
]]>
<![CDATA[Avcılar Asus Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-asus-notebook-servis.html Avcılar Asus Notebook Servis

Avcılar asus notebook servisi olarak, arızalı asus notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Asus notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Asus Notebook Ekran Değişimi.
 • Asus Notebook Pil Değişimi.
 • Asus Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Asus Notebook Klavye Değişimi.
 • Asus Notebook Ram Değişimi.
 • Asus Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Asus Notebook Kasa Değişimi.
 • Asus Notebook HDD Değişimi.
 • Asus Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Asus Notebook Format.
 • Asus Notebook Virüs Temizleme.
 • Asus Notebook Veri Kurtarma.
 • Asus Notebook Menteşe Değişimi.
 • Asus Notebook Chipset Değişimi.
 • Asus Notebook Fan Değişimi.
 • Asus Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Asus Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Asus notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Asus Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-asus-laptop-servis.html Avcılar Asus Laptop Servis

Avcılar asus laptop servisi olarak, arızalı asus laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Asus laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Asus Laptop Ekran Değişimi.
 • Asus Laptop Pil Değişimi.
 • Asus Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Asus Laptop Klavye Değişimi.
 • Asus Laptop Ram Değişimi.
 • Asus Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Asus Laptop Kasa Değişimi.
 • Asus Laptop HDD Değişimi.
 • Asus Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Asus Laptop Format.
 • Asus Laptop Virüs Temizleme.
 • Asus Laptop Veri Kurtarma.
 • Asus Laptop Menteşe Değişimi.
 • Asus Laptop Chipset Değişimi.
 • Asus Laptop Fan Değişimi.
 • Asus Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Asus Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Asus laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar MacBook Pro Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-pro-servisi.html Avcılar Macbook Pro Servisi, Tamiri, Teknik Servisi

Macbook Pro konusunda deneylimli kadromuz ve uzman ekiplerimizle siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Imac Tamiri konusunda yılların verdiği deneyim ile kesintisiz olarak bir çok kullanıcıya destek olmaktadır. İnsanların vakit ya da bilgi kaybı yaşamadan teknik servis almaları adına her türlü kolaylık noktasında firmamız kapsamlı ve istikrarlı bir hizmet süreci içerisine girmektedir. Bu süreç içerisinde her kullanıcıya en hızlı hizmeti sunmak ise, bizlerin en temel görevlerinden biridir.

Macbook Pro servisi ihtiyacı duyduğunuz zaman, kaliteli bir teknik destek hizmeti almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Uzman kadromuz ile her zaman yanınızda olacağız.

Bilgisayar Kliniği olarak, Apple markalı ürünleriniz için yetkili servis kalitesinde, yetkili servislerden çok daha hızlı ve ucuz olarak servis hizmetini sizlere vermektedir. Ayrıca firmamız yerinde teknik servis hizmeti sayesinde Macbook Pro cihazınızla ilgili tüm yazılımsal sorunlar içinde çözüm sunmaktadır.

Apple Macbook Pro Hizmetlerimizden bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Avcılar Macbook Pro Servisi
 • Avcılar Macbook Pro Tamiri
 • Avcılar Macbook Pro Onarımı
 • Avcılar Macbook Pro Bakımı
 • Avcılar Macbook Pro Yazıcı Kurulumu
 • Avcılar Macbook Pro Yerinde Teknik Servis
 • Avcılar Macbook Pro Teknik Servis Hizmeti
 • Avcılar Macbook Pro Tamir Hizmeti
 • Avcılar Macbook Pro Ekran Değişimi
 • Avcılar Macbook Pro Inverter Değişimi
 • Avcılar Macbook Pro Anakart tamiri
 • Avcılar Macbook Pro Flash Disk değişimi,
 • Avcılar Macbook Pro RAM değişimi
 • Avcılar Macbook Pro Tuş ışıklarının tamiri
 • Avcılar Macbook Pro Klavye değişimi
 • Avcılar Macbook Pro Detaylı Eğitim
 • Avcılar Macbook Pro Ağ ayarları
 • Avcılar Macbook Pro Sistem Ayarları
 • Avcılar Macbook Pro Yazıcı Faks Tanıtma
 • Avcılar Macbook Pro Mail ayarları
 • Avcılar Macbook Pro Yedekleme ve Geri Yükleme
 • Avcılar Macbook Pro Veri Kurtarma ve Geri Yükleme
 • Avcılar Macbook Pro Fan Tamiri, Değişimi
 • Avcılar Macbook Pro Temizliği
 • Avcılar Macbook Pro ios kurulumu
 • Avcılar Macbook Pro Windows kurulumu
]]>
<![CDATA[Kurumsal]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/kurumsal.html Hakkımızda

2005 yılında İstanbul’da kurulan şirketimiz internet teknolojileri alanında web tasarım, web yazılım, grafik tasarımı, bilgisayar teknik servis, notebook teknik servis, laptop teknik servis ve internet reklamcılığı alanında bünyesinde bulunan uzman ekibi ile kurulduğu günden bu yana öncelikle müşteri memnuniyetini önemseyerek çalışmalarını ve iş geliştirmelerini yapmaktadır.

Avcılar Bilgisayar bünyesinde; küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra birçok devlet kurum ve kuruluşlarınındı internet teknolojileri alanında danışmanlığını ve yönetimini sağlamaktadır.

Avcılar Bilgisayar ve NF Teknoloji bünyesinde yer alan tüm müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerini büyük bir özen ve titizlikle inceleyerek hızlı ve doğru çözümler sağlayarak firmaların başarısını uzun vadede artmasını sağlamaktadır.

VİZYONUMUZ

İnternet teknolojileri alanında gelişen dünyadaki trendleri yakından takip ederek, doğru ve uygun adımlarla çalışmalarında inovatif ve proaktif olarak yansıtmaktadır.

Bu bakış açısıyla firmamız bünyesinde bulunan tüm müşterilerimizle karşılıklı güven, kalite ve uzun vadeli müşteri ilişkileri oluşturmaktır.

MİSYONUMUZ

11 yılı aşkın deneyim ve tecrübelerimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru ve hızlı çözümleyerek başarının ve kalitenin sürekliliğini sağlamaktır.

]]>
<![CDATA[Avcılar Laptop Teknik Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-laptop-teknik-servis.html Avcılar Laptop Servis

Avcılar Laptop Tamiri

Avcılar laptop teknik servis firması olarak siz müşterilerimize marka bağımsız tüm laptop bilgisayarlarınızın bakım ve onarımını yapıyoruz.

Avcılar Laptop Teknik Servis, Avcılar Laptop Tamiri, Avcılar Laptop Yedek Parça, Avcılar Laptop Tamircisi.

Avcılar laptop teknik servis olarak, arızalı laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Avcılar laptop servisimizde yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Laptop Ekran Değişimi.
 • Laptop Pil Değişimi.
 • Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Laptop Klavye Değişimi.
 • Laptop Ram Değişimi.
 • Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Laptop Kasa Değişimi.
 • Laptop HDD Değişimi.
 • Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Laptop Format.
 • Laptop Virüs Temizleme.
 • Laptop Veri Kurtarma.
 • Laptop Menteşe Değişimi.
 • Laptop Chipset Değişimi.
 • Laptop Fan Değişimi.
 • Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Teknik servis hizmeti verdiğimiz laptop markaları:

 • Avcılar Acer Laptop Servis
 • Avcılar Asus Laptop Servis
 • Avcılar HP Laptop Servis
 • Avcılar Lenovo Laptop Servis
 • Avcılar Casper Laptop Servis
 • Avcılar LG Laptop Servis
 • Avcılar Packard Bell Laptop Servis
 • Avcılar Dell Laptop Servis
 • Avcılar Datron Laptop Servis
 • Avcılar Samsung Laptop Servis
 • Avcılar Sony Laptop Servis
 • Avcılar Toshiba Laptop Servis
 • Avcılar Apple Laptop Servis
 • Avcılar Exper Laptop Servis
 • Avcılar Alien Laptop Servis
 • Avcılar Monster Laptop Servis
 • Avcılar MSI Laptop Servis
 • Avcılar Microsoft Laptop Servis
 • Avcılar Razer Laptop Servis

Laptopunuzu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Firmamız özel bilgisayar servisidir. Garantisi biten veya garanti dışı kalan cihazlarınızı bize getirebilirsiniz. Firmamız herhangi bir markaya bağımlı kalmadan tüm notebook, laptop ve bilgisayarların bakım ve onarımını yapmaktadır.

laptop servis, laptop bakım, laptop onarım, laptop kurulum, laptop destek, laptop tamir

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Tamircisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-tamircisi.html Avcılar Bilgisayar Tamircisi

Arızalı masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, notebook, laptop, minibook bilgisayarlarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak sorunları giderilerek en stabil durumda sizlere teslim edilir.

İstanbul Avcılarda bilgisayar teknik servis uzman ekibimiz, kapsamlı bir bilgisayar tamir servisi yelpazesi sunar. İlk kez piyasaya sunulan ilk masaüstlerinden bazılarında PC ile ilgili sorunları çözme konusunda uzun yılların verdiği zor kazanılmış deneyim sayesinde, En yeni Core i7 masaüstü ve sunucu bilgisayarlardaki sorunları teşhis etmek ve onarmak için, teknisyenlerimiz her şeyi gördüler ve düzelttiler.

Masaüstü bilgisayarınızın onarım sorununa bir çözüm varsa, onu bulacağız ve düzelteceğiz. Adamlarımız mücadeleden zevk alıyor ve size yardım etmek istiyoruz. Masaüstü bilgisayarınız bizimle iyi ellerde.

Teknik servisi ekibimiz, bilgisayarınızın performansını büyük ölçüde artıracak bazı temel ve uygun fiyatlı donanım yükseltmeleri önerebilir. Genel performansı büyük ölçüde artırmak ve artırmak için PC’nizdeki yazılım ve işletim sistemine hizmet etme konusunda yılların deneyimine sahibiz.

Bilişimsayar herhangi bir PC veya Mac onarım markası için rekabetçi fiyatlar sunan eksiksiz bir PC onarım hizmeti sunmaktadır.

]]>
<![CDATA[Avcılar HP Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-hp-notebook-servis.html Avcılar HP Notebook Servis

Avcılar hp notebook servisi olarak, arızalı hp notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. HP notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • HP Notebook Ekran Değişimi.
 • HP Notebook Pil Değişimi.
 • HP Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • HP Notebook Klavye Değişimi.
 • HP Notebook Ram Değişimi.
 • HP Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • HP Notebook Kasa Değişimi.
 • HP Notebook HDD Değişimi.
 • HP Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • HP Notebook Format.
 • HP Notebook Virüs Temizleme.
 • HP Notebook Veri Kurtarma.
 • HP Notebook Menteşe Değişimi.
 • HP Notebook Chipset Değişimi.
 • HP Notebook Fan Değişimi.
 • HP Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • HP Notebook Sıvı Teması Onarımı.

HP notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar HP Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-hp-laptop-servis.html Avcılar HP Laptop Servis

Avcılar hp laptop servisi olarak, arızalı hp laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. HP laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • HP Laptop Ekran Değişimi.
 • HP Laptop Pil Değişimi.
 • HP Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • HP Laptop Klavye Değişimi.
 • HP Laptop Ram Değişimi.
 • HP Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • HP Laptop Kasa Değişimi.
 • HP Laptop HDD Değişimi.
 • HP Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • HP Laptop Format.
 • HP Laptop Virüs Temizleme.
 • HP Laptop Veri Kurtarma.
 • HP Laptop Menteşe Değişimi.
 • HP Laptop Chipset Değişimi.
 • HP Laptop Fan Değişimi.
 • HP Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • HP Laptop Sıvı Teması Onarımı.

HP laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar MacBook Air Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-air-servisi.html Avcılar MacBook Air Servisi, Tamiri, Teknik Servisi

MacBook Air konusunda deneylimli kadromuz ve uzman ekiplerimizle siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz.

Imac Tamiri konusunda yılların verdiği deneyim ile kesintisiz olarak bir çok kullanıcıya destek olmaktadır. İnsanların vakit ya da bilgi kaybı yaşamadan teknik servis almaları adına her türlü kolaylık noktasında firmamız kapsamlı ve istikrarlı bir hizmet süreci içerisine girmektedir. Bu süreç içerisinde her kullanıcıya en hızlı hizmeti sunmak ise, bizlerin en temel görevlerinden biridir.

MacBook Air servisi ihtiyacı duyduğunuz zaman, kaliteli bir teknik destek hizmeti almak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Uzman kadromuz ile her zaman yanınızda olacağız.

Bilgisayar Kliniği olarak, Apple markalı ürünleriniz için yetkili servis kalitesinde, yetkili servislerden çok daha hızlı ve ucuz olarak servis hizmetini sizlere vermektedir. Ayrıca firmamız yerinde teknik servis hizmeti sayesinde MacBook Air cihazınızla ilgili tüm yazılımsal sorunlar içinde çözüm sunmaktadır.

Apple MacBook Air Hizmetlerimizden bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Avcılar MacBook Air Servisi
 • Avcılar MacBook Air Tamiri
 • Avcılar MacBook Air Onarımı
 • Avcılar MacBook Air Bakımı
 • Avcılar MacBook Air Yazıcı Kurulumu
 • Avcılar MacBook Air Yerinde Teknik Servis
 • Avcılar MacBook Air Teknik Servis Hizmeti
 • Avcılar MacBook Air Tamir Hizmeti
 • Avcılar MacBook Air Ekran Değişimi
 • Avcılar MacBook Air Inverter Değişimi
 • Avcılar MacBook Air Anakart tamiri
 • Avcılar MacBook Air Flash Disk değişimi,
 • Avcılar MacBook Air RAM değişimi
 • Avcılar MacBook Air Tuş ışıklarının tamiri
 • Avcılar MacBook Air Klavye değişimi
 • Avcılar MacBook Air Detaylı Eğitim
 • Avcılar MacBook Air Ağ ayarları
 • Avcılar MacBook Air Sistem Ayarları
 • Avcılar MacBook Air Yazıcı Faks Tanıtma
 • Avcılar MacBook Air Mail ayarları
 • Avcılar MacBook Air Yedekleme ve Geri Yükleme
 • Avcılar MacBook Air Veri Kurtarma ve Geri Yükleme
 • Avcılar MacBook Air Fan Tamiri, Değişimi
 • Avcılar MacBook Air Temizliği
 • Avcılar MacBook Air ios kurulumu
 • Avcılar MacBook Air Windows kurulumu
]]>
<![CDATA[Referanslarımız]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/referanslarimiz.html <![CDATA[Avcılar Macbook Teknik Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-teknik-servis.html Avcılar Macbook Servis

Avcılar Macbook Tamiri

Avcılar Macbook teknik servis firması olarak siz müşterilerimize marka bağımsız tüm Macbook bilgisayarlarınızın bakım ve onarımını yapıyoruz.

Avcılar Macbook Teknik Servis, Avcılar Macbook Tamiri, Avcılar Macbook Yedek Parça, Avcılar Macbook Tamircisi.

Avcılar Macbook teknik servis olarak, arızalı Macbook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Avcılar Macbook servisimizde yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Avcılar Macbook Ekran Değişimi.
 • Avcılar Macbook Pil Değişimi.
 • Avcılar Macbook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Avcılar Macbook Klavye Değişimi.
 • Avcılar Macbook Ram Değişimi.
 • Avcılar Macbook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Avcılar Macbook Kasa Değişimi.
 • Avcılar Macbook HDD Değişimi.
 • Avcılar Macbook CD-DVD RW Değişimi.
 • Avcılar Macbook Format.
 • Avcılar Macbook Menteşe Değişimi.
 • Avcılar Macbook Chipset Değişimi.
 • Avcılar Macbook Fan Değişimi.
 • Avcılar Macbook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Avcılar Macbook Sıvı Teması Onarımı.
 • Avcılar Macbook Servis

Macbookunuzla ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Firmamız özel bilgisayar servisidir. Garantisi biten veya garanti dışı kalan cihazlarınızı bize getirebilirsiniz. Firmamız herhangi bir markaya bağımlı kalmadan tüm notebook, laptop, Macbook ve bilgisayarların bakım ve onarımını yapmaktadır.

macbook servis, macbook onarım, macbook tamir, macbook destek, macbook kurulum

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Bakımı]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-bakimi.html Avcılar Bilgisayar Bakımı

Avcılar bilgisayar bakım merkezi olarak sizlere sunduğumuz hizmetler içerikte yer almaktadır.

Arızalı bilgisayarlarınızı servisimize getirerek bakımlarını ve onarımlarını yaptırabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Lenovo Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-lenovo-notebook-servis.html Avcılar Lenovo Notebook Servis

Avcılar lenovo notebook servisi olarak, arızalı lenovo notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Lenovo notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Lenovo Notebook Ekran Değişimi.
 • Lenovo Notebook Pil Değişimi.
 • Lenovo Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Lenovo Notebook Klavye Değişimi.
 • Lenovo Notebook Ram Değişimi.
 • Lenovo Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Lenovo Notebook Kasa Değişimi.
 • Lenovo Notebook HDD Değişimi.
 • Lenovo Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Lenovo Notebook Format.
 • Lenovo Notebook Virüs Temizleme.
 • Lenovo Notebook Veri Kurtarma.
 • Lenovo Notebook Menteşe Değişimi.
 • Lenovo Notebook Chipset Değişimi.
 • Lenovo Notebook Fan Değişimi.
 • Lenovo Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Lenovo Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Lenovo notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Lenovo Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-lenovo-laptop-servis.html Avcılar Lenovo Laptop Servis

Avcılar lenovo laptop servisi olarak, arızalı lenovo laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Lenovo laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Lenovo Laptop Ekran Değişimi.
 • Lenovo Laptop Pil Değişimi.
 • Lenovo Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Lenovo Laptop Klavye Değişimi.
 • Lenovo Laptop Ram Değişimi.
 • Lenovo Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Lenovo Laptop Kasa Değişimi.
 • Lenovo Laptop HDD Değişimi.
 • Lenovo Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Lenovo Laptop Format.
 • Lenovo Laptop Virüs Temizleme.
 • Lenovo Laptop Veri Kurtarma.
 • Lenovo Laptop Menteşe Değişimi.
 • Lenovo Laptop Chipset Değişimi.
 • Lenovo Laptop Fan Değişimi.
 • Lenovo Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Lenovo Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Lenovo laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[İletişim Bilgileri]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/iletisim-bilgileri.html <![CDATA[Avcılar Bilgisayar Satış]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-satis.html TOPLAMA BİLGİSAYAR SATIŞI

AVCILAR BİLGİSAYAR TOPLAMA

TOPLAMA BİLGİSAYAR NEDİR? NASIL YAPILIR?

1. İşlemci Seçimi

Bilgisayar toplamaya işlemci platformunun seçilmesi ile başlanır. Intel veya Amd platformunda uygun işlemci modeli seçilir. Ortalama bir bilgisayar kurulumunda Intel markasında en çok kullanılan işlemci i5, Amd markasında en çok kullanılan işlemci Ryzen 5’tir. İşlemci seçimi sonraki adımlardaki anakart tercihlerinizi doğrudan etkiler. İşlemci seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar tek ve çoklu çekirdek hızları ve önbellek miktarıdır.

2. Ekran Kartı Seçimi

Oyun bilgisayarları, çizim bilgisayarları gibi yoğun grak işleme ihtiyacı duyan sistemler için en önemli bileşen ekran kartı donanımıdır. Bilgisayar kullanılacağı alana göre marka, model seçilmelidir. Ekran kartı tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktalar bellek veri yolu genişliği kısaca bit, bellek miktarı ve bellek hızı, çekirdek hızı ve mimarisi kısaca GPU verileridir.

3. Anakart Seçimi

Anakart bilgisayarınız içerisindeki donanımlarının birbiri ile uyumlu çalışabilmesi için en önemli donanım bileşenidir. Anakart seçerken en önemli kriter işlemciye uygun anakart almaktır. Ana karta göre işlemci alınmaz. Ekran kartında dahili (onboard) ekran kartı ve ses kartı bulunması elzem özelliklerdendir. Anakart seçiminde işlemci uyumundan sonra en önemli unsur, RAM bellek frekansının desteklenmesi veya en yüksek frekansı destekleyen anakartın tercih edilmesidir. Donanım yükseltme işlemlerinde bu tercih çok önemli hale gelmektedir. Uyumluluklar gözetildikten sonra Usb 3.0, Thunderbolt gibi portların bulunduğu anakartların seçilmesi önerilir.

4. RAM Bellek Seçimi

Anakart ile frekansı uyumlu ram bellek modelleri tercih edilmelidir. Örneğin anakart en fazla 2666 MHz ram destekliyorsa bu frekanstaki Bilgisayar toplarken donanım seçimi nasıl yapılır? ram belleklerin alınması önerilir. Bu frekansın üstündeki bellekler çalışmayacaktır. Bu frekansın altındaki bellekler ile de tam performans alınamayacaktır.

5. SSD Seçimi

SSD yani Solid State Drive diskler sıradan sabit diskler gibi içerisinde mekanik diski döndüren parçalar bulunmayan, okuma ve yazma hızları yüksek yeni nesil veri depolama cihazlarıdır. SSD seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta okuma ve yazma hızlarıdır. Yeni nesil anakartlarda SSD disk takılması için M2 slotu bulunmaktadır. M2 slotu bulunan anakartlar için M2 SSD, olmayan anakartlar için SATA SSD tercih edilmelidir.

6. Güç Kaynağı PSU Seçimi

Donanımlarımızın harcayacağı güç hesaplandıktan sonra uygun watt değerini sağlayan, en az 80 Plus güç tasarruf değerine sahip bir güç kaynağı tercih edebilirsiniz.

7. Kasa Seçimi

Seçtiğimiz anakartın boyutuna uygun mini tower veya midi tower bilgisayar kasa modeli tercih edilmelidir. Kasa seçiminde dikkat edilmesi gereken kriter kasanın uygun çalışma sıcaklığını sağlayabilmesidir. Sessiz olması, şeffaf olması, ışıklı olması gibi kriterler kullanıcı isteğine göre tercih edilebilir.

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Antivirüs Yükleme]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-antivirus-yukleme.html Avcılar Bilgisayar Antivirüs Yükleme

Avcılar bilgisayar antivirüs yükleme merkezi olarak sizlere sunduğumuz hizmetler içerikte yer almaktadır.

Neden antivirüs yüklemeliyiz?.

Her bilgisayarda antivirüs programı olması gerekmektedir.

]]>
<![CDATA[Avcılar Casper Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-casper-notebook-servis.html Avcılar Casper Notebook Servis

Avcılar casper notebook servisi olarak, arızalı Casper notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Casper notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Casper Notebook Ekran Değişimi.
 • Casper Notebook Pil Değişimi.
 • Casper Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Casper Notebook Klavye Değişimi.
 • Casper Notebook Ram Değişimi.
 • Casper Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Casper Notebook Kasa Değişimi.
 • Casper Notebook HDD Değişimi.
 • Casper Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Casper Notebook Format.
 • Casper Notebook Virüs Temizleme.
 • Casper Notebook Veri Kurtarma.
 • Casper Notebook Menteşe Değişimi.
 • Casper Notebook Chipset Değişimi.
 • Casper Notebook Fan Değişimi.
 • Casper Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Casper Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Casper notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Casper Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-casper-laptop-servis.html Avcılar Casper Laptop Servis

Avcılar casper laptop servisi olarak, arızalı casper laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Casper laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Casper Laptop Ekran Değişimi.
 • Casper Laptop Pil Değişimi.
 • Casper Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Casper Laptop Klavye Değişimi.
 • Casper Laptop Ram Değişimi.
 • Casper Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Casper Laptop Kasa Değişimi.
 • Casper Laptop HDD Değişimi.
 • Casper Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Casper Laptop Format.
 • Casper Laptop Virüs Temizleme.
 • Casper Laptop Veri Kurtarma.
 • Casper Laptop Menteşe Değişimi.
 • Casper Laptop Chipset Değişimi.
 • Casper Laptop Fan Değişimi.
 • Casper Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Casper Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Casper laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Web Tasarım]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-web-tasarim.html Avcılar Web Tasarım Firması

Avcılar web tasarım firması olarak yapmış olduğumuz web tasarım ve yazılım örneklerine aşağıda yer verilmiştir. Aşağıda yer verdiğimiz web yazılımların dışında isteğe bağlı olarak web tabanlı çalışan özel yazılımlar yapmaktayız.

Avcılar web tasarım firması olarak referanslar bölümümüzde bulunan sitelerimizin hepsi tek tek yazmış olduğumuz yazılımlardır. Avcılar web tasarım firması olarak hiçbir zaman hazır yazılım kullanmadık ve yapmış olduğumuz web siteleri günlerce ve aylarca emek harcanarak yapılmıştır.

Avcılar web tasarım firması olarak yapmış olduğumuz web siteleri sınırsız sayfalama yapısına sahip yönetim paneli aracılığı ile istediğiniz veriyi ekleme ve çıkarma özelliğine sahiptir.

Web tasarım fiyatlarımız ortalama 800 TL’den başlayarak 10.000 TL Varan fiyatlara kadar çıkmaktadır. Ortalama teslim sürelerimiz 7 işgünü ile 3 ay arası değişmektedir. Web sitesi yaptıran müşterilerimize yapılan web siteleri için destek hizmeti vermekteyiz. Yazmış olduğumuz web sitelerini kendi sunucularımızda güvenli ve en hızlı bir şekilde yayınlamaktayız.

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Yedek Parça]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-yedek-parca.html Avcılar Bilgisayar Yedek Parça

Firmamız bilgisayarlarınızda bulunan iç donanım ve dış çevre birimlerini sıfır ve ikinci el olarak siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

]]>
<![CDATA[Avcılar LG Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-lg-notebook-servis.html Avcılar LG Notebook Servis

Avcılar lg notebook servisi olarak, arızalı lg notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. LG notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • LG Notebook Ekran Değişimi.
 • LG Notebook Pil Değişimi.
 • LG Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • LG Notebook Klavye Değişimi.
 • LG Notebook Ram Değişimi.
 • LG Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • LG Notebook Kasa Değişimi.
 • LG Notebook HDD Değişimi.
 • LG Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • LG Notebook Format.
 • LG Notebook Virüs Temizleme.
 • LG Notebook Veri Kurtarma.
 • LG Notebook Menteşe Değişimi.
 • LG Notebook Chipset Değişimi.
 • LG Notebook Fan Değişimi.
 • LG Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • LG Notebook Sıvı Teması Onarımı.

LG notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar LG Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-lg-laptop-servis.html Avcılar LG Laptop Servis

Avcılar lg laptop servisi olarak, arızalı lg laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. LG laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • LG Laptop Ekran Değişimi.
 • LG Laptop Pil Değişimi.
 • LG Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • LG Laptop Klavye Değişimi.
 • LG Laptop Ram Değişimi.
 • LG Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • LG Laptop Kasa Değişimi.
 • LG Laptop HDD Değişimi.
 • LG Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • LG Laptop Format.
 • LG Laptop Virüs Temizleme.
 • LG Laptop Veri Kurtarma.
 • LG Laptop Menteşe Değişimi.
 • LG Laptop Chipset Değişimi.
 • LG Laptop Fan Değişimi.
 • LG Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • LG Laptop Sıvı Teması Onarımı.

LG laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Anakart Tamiri]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-anakart-tamiri.html Avcılar Bilgisayar Anakart Tamiri

Firmamız bilgisayar ana kart tamiri notebook ana kart tamiri, laptop ana kart tamiri yapmaktadır.

Ana kart tamiri nasıl yapılır, nasıl onarılır, avcılar anakart tamiri.

]]>
<![CDATA[Avcılar Packard Bell Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-packard-bell-notebook-servis.html Avcılar Packard Bell Notebook Servis

Avcılar packard bell notebook servisi olarak, arızalı packard bell notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Packard bell notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Packard Bell Notebook Ekran Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Pil Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Klavye Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Ram Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Kasa Değişimi.
 • Packard Bell Notebook HDD Değişimi.
 • Packard Bell Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Format.
 • Packard Bell Notebook Virüs Temizleme.
 • Packard Bell Notebook Veri Kurtarma.
 • Packard Bell Notebook Menteşe Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Chipset Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Fan Değişimi.
 • Packard Bell Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Packard Bell Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Packard bell notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Packard Bell Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-packard-bell-laptop-servis.html Avcılar Packard Bell Laptop Servis

Avcılar packard bell laptop servisi olarak, arızalı Packard Bell Laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Packard bell laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Packard Bell Laptop Ekran Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Pil Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Klavye Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Ram Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Kasa Değişimi.
 • Packard Bell Laptop HDD Değişimi.
 • Packard Bell Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Format.
 • Packard Bell Laptop Virüs Temizleme.
 • Packard Bell Laptop Veri Kurtarma.
 • Packard Bell Laptop Menteşe Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Chipset Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Fan Değişimi.
 • Packard Bell Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Packard Bell Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Packard bell laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Laptop Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/laptop-servisi.html Laptop Servis Hizmetleri

Avcılar bilgisayar olarak tüm marka ve model laptopların bakım onarım işlemleri yapmaktayız. Laptop bilgisayarlarınızda oluşan arızaların ve sorunların detaylı bilgilerini bize bildirerek fiyat alabilirlersiniz.

Laptop bilgisayarlarınızı servisimizi bıraktığınızda ONLİNE Takip sistemine kayıt yapılarak sizlere kısa SMS Gönderilmektedir. Ürünlerinizin durum aşamaları sizlere SMS olarak bildirilerek onarım sürecinden sonra onarım tamamlanmıştır SMSi gönderilerek ürününüzün teslim alınmasını sağlayabilirsiniz.

Online Destek sistemimizi kullanarak veya Whatapp hattımızı kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • HP Laptop Servisi
 • Asus Laptop Servisi
 • Lenovo Laptop Servisi
 • Apple Laptop Servisi
 • Acer Laptop Servisi
 • Dell Laptop Servisi
 • Casper Laptop Servisi
 • Toshiba Laptop Servisi
 • Xiaomi Laptop Servisi
 • Samsung Laptop Servisi
 • MSI Laptop Servisi
 • Exper Laptop Servisi

Laptop servis, Laptop Onarım, Laptop Bakım, Laptop Tamir, Laptop Servisi, Laptop Tamiri, Laptop Hastanesi

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Bakım Sözleşmesi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-bakim-sozlesmesi.html Avcılar Bilgisayar Bakım Sözleşmesi

Firmamız kurumsal firmalara bilgisayar bakım ve onarım sözleşmesi ile aylık ve yıllık bakım hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Dell Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-dell-notebook-servis.html Avcılar Dell Notebook Servis

Avcılar dell notebook servisi olarak, arızalı dell notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Dell notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Dell Notebook Ekran Değişimi.
 • Dell Notebook Pil Değişimi.
 • Dell Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Dell Notebook Klavye Değişimi.
 • Dell Notebook Ram Değişimi.
 • Dell Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Dell Notebook Kasa Değişimi.
 • Dell Notebook HDD Değişimi.
 • Dell Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Dell Notebook Format.
 • Dell Notebook Virüs Temizleme.
 • Dell Notebook Veri Kurtarma.
 • Dell Notebook Menteşe Değişimi.
 • Dell Notebook Chipset Değişimi.
 • Dell Notebook Fan Değişimi.
 • Dell Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Dell Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Dell notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Dell Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-dell-laptop-servis.html Avcılar Dell Laptop Servis

Avcılar dell laptop servisi olarak, arızalı dell laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Dell laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Dell Laptop Ekran Değişimi.
 • Dell Laptop Pil Değişimi.
 • Dell Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Dell Laptop Klavye Değişimi.
 • Dell Laptop Ram Değişimi.
 • Dell Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Dell Laptop Kasa Değişimi.
 • Dell Laptop HDD Değişimi.
 • Dell Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Dell Laptop Format.
 • Dell Laptop Virüs Temizleme.
 • Dell Laptop Veri Kurtarma.
 • Dell Laptop Menteşe Değişimi.
 • Dell Laptop Chipset Değişimi.
 • Dell Laptop Fan Değişimi.
 • Dell Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Dell Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Dell laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Notebook Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/notebook-servisi.html Notebook Servis Hizmetleri

Avcılar bilgisayar olarak tüm marka ve model Notebookların bakım onarım işlemleri yapmaktayız. Notebook bilgisayarlarınızda oluşan arızaların ve sorunların detaylı bilgilerini bize bildirerek fiyat alabilirlersiniz.

Notebook bilgisayarlarınızı servisimizi bıraktığınızda ONLİNE Takip sistemine kayıt yapılarak sizlere kısa SMS Gönderilmektedir. Ürünlerinizin durum aşamaları sizlere SMS olarak bildirilerek onarım sürecinden sonra onarım tamamlanmıştır SMSİ gönderilerek ürününüzün teslim alınmasını sağlayabilirsiniz.

Online Destek sistemimizi kullanarak veya Whatapp hattımızı kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • HP Notebook Servisi
 • Asus Notebook Servisi
 • Lenovo Notebook Servisi
 • Apple Notebook Servisi
 • Acer Notebook Servisi
 • Dell Notebook Servisi
 • Casper Notebook Servisi
 • Toshiba Notebook Servisi
 • Xiaomi Notebook Servisi
 • Samsung Notebook Servisi
 • MSI Notebook Servisi
 • Exper Notebook Servisi

Notebook Servis, Notebook Onarım, Notebook Bakım, Notebook Tamir, Notebook Servisi, Notebook Tamiri, Notebook Hastanesi

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Onarım Merkezi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-onarim-merkezi.html Avcılar Bilgisayar Onarım Merkezi

Avcılar bilgisayar onarım merkezi olarak sizlere İstanbul’un avcılar ilçesinde hizmet vermekteyiz.

Bizleri 9:30 22:30 saatleri arasında arayabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Datron Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-datron-notebook-servis.html Avcılar Datron Notebook Servis

Avcılar datron notebook servisi olarak, arızalı datron notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Datron notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Datron Notebook Ekran Değişimi.
 • Datron Notebook Pil Değişimi.
 • Datron Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Datron Notebook Klavye Değişimi.
 • Datron Notebook Ram Değişimi.
 • Datron Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Datron Notebook Kasa Değişimi.
 • Datron Notebook HDD Değişimi.
 • Datron Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Datron Notebook Format.
 • Datron Notebook Virüs Temizleme.
 • Datron Notebook Veri Kurtarma.
 • Datron Notebook Menteşe Değişimi.
 • Datron Notebook Chipset Değişimi.
 • Datron Notebook Fan Değişimi.
 • Datron Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Datron Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Datron notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Datron Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-datron-laptop-servis.html Avcılar Datron Laptop Servis

Avcılar datron laptop servisi olarak, arızalı datron laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Datron laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Datron Laptop Ekran Değişimi.
 • Datron Laptop Pil Değişimi.
 • Datron Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Datron Laptop Klavye Değişimi.
 • Datron Laptop Ram Değişimi.
 • Datron Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Datron Laptop Kasa Değişimi.
 • Datron Laptop HDD Değişimi.
 • Datron Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Datron Laptop Format.
 • Datron Laptop Virüs Temizleme.
 • Datron Laptop Veri Kurtarma.
 • Datron Laptop Menteşe Değişimi.
 • Datron Laptop Chipset Değişimi.
 • Datron Laptop Fan Değişimi.
 • Datron Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Datron Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Datron laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Macbook Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/macbook-servisi.html Avcılar bilgisayar firması olarak macbook, IMac , Macbook Pro, Macbook Air cihazlarım bakım onarım işlemlerini yapmaktayız. Detaylı bilgi ve fiyat için bizi arayabilirsiniz.

Macbook bilgisayarlarınızı servisimizi bıraktığınızda ONLİNE Takip sistemine kayıt yapılarak sizlere kısa SMS Gönderilmektedir. Ürünlerinizin durum aşamaları sizlere SMS olarak bildirilerek onarım sürecinden sonra onarım tamamlanmıştır SMSİ gönderilerek ürününüzün teslim alınmasını sağlayabilirsiniz.

 • Macbook IMac Servisi
 • Macbook Pro Servisi
 • Macbook Air Servisi

Macbook Pro Onarımı, Macbook Air Onarımı, Macbook IMac Onarımı, Macbook Servis, Macbook Servisi, Macbook Pro Servisi, Macbook Air Tamiri, Macbook Pro Tamiri, Macbook Air Tamir, Macbook Air Servisi

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Hastanesi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-hastanesi.html Avcılar Bilgisayar Hastanesi

Avcılar bilgisayar hastanesi olarak sizlere İstanbul’un avcılar ilçesinde hizmet vermekteyiz.

 • Avcılar Laptop Onarımı
 • Avcılar Laptop Tamiri
 • Avcılar Laptop Servisi
 • Avcılar Notebook Onarımı
 • Avcılar Notebook Tamiri
 • Avcılar Notebook Servisi
 • Avcılar Bilgisayar Onarımı
 • Avcılar Bilgisayar Tamiri
 • Avcılar Bilgisayar Servisi

Tüm marka ve model bilgisayarların onarım ve bakım işlemleri yapılmakdadır. Servisimiz yapmış olduğu işlemlere garanti vermekdedir.

Bizleri 10:30 22:30 saatleri arasında arayabilirsiniz. 0212 695 68 28 -  0534 711 10 00

]]>
<![CDATA[Avcılar Samsung Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-samsung-notebook-servis.html Avcılar Samsung Notebook Servis

Avcılar samsung notebook servisi olarak, arızalı Samsung Notebook ve Laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Samsung notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Samsung Notebook Ekran Değişimi.
 • Samsung Notebook Pil Değişimi.
 • Samsung Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Samsung Notebook Klavye Değişimi.
 • Samsung Notebook Ram Değişimi.
 • Samsung Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Samsung Notebook Kasa Değişimi.
 • Samsung Notebook HDD Değişimi.
 • Samsung Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Samsung Notebook Format.
 • Samsung Notebook Virüs Temizleme.
 • Samsung Notebook Veri Kurtarma.
 • Samsung Notebook Menteşe Değişimi.
 • Samsung Notebook Chipset Değişimi.
 • Samsung Notebook Fan Değişimi.
 • Samsung Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Samsung Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Samsung notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Samsung Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-samsung-laptop-servis.html Avcılar Samsung Laptop Servis

Avcılar samsung laptop servisi olarak, arızalı samsung laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Samsung laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Samsung Laptop Ekran Değişimi.
 • Samsung Laptop Pil Değişimi.
 • Samsung Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Samsung Laptop Klavye Değişimi.
 • Samsung Laptop Ram Değişimi.
 • Samsung Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Samsung Laptop Kasa Değişimi.
 • Samsung Laptop HDD Değişimi.
 • Samsung Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Samsung Laptop Format.
 • Samsung Laptop Virüs Temizleme.
 • Samsung Laptop Veri Kurtarma.
 • Samsung Laptop Menteşe Değişimi.
 • Samsung Laptop Chipset Değişimi.
 • Samsung Laptop Fan Değişimi.
 • Samsung Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Samsung Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Samsung laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Bilgisayar Servisi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/bilgisayar-servisi.html Firmamız masaüstü bilgisayarlarınızın bakım onarım ve servis işlemlerini yapmaktadır. Tüm mark ve toplama bilgisayarların onarımı yapılmaktadır.

Arıza durumlarının çokluğu nedeniyle telefon üzerinden fiyat verilmemektedir. Masa üstü bilgisayarınızı servisimize getirerek arıza tespiti yaptırmanız gerekmektedir.

Firmamız tarafından yapılan arıza tespitlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Arıza tespiti yapılarak fiyat verilir ve onay sürecinden sonra işleme alınır.

 • Bilgisayar Toplama
 • Bilgisayar Kurulum
 • Bilgisayar Format
 • Bilgisayar Sistem Kurulum
 • Bilgisayar Virüs Temizleme
 • Bilgisayar Program Yükleme
 • Bilgisayar Güç Kaynağı Değiştirme
 • Bilgisayar Ram Yükseltme
 • Bilgisayar HDD Yükseltme
 • Bilgisayar SSD Takma
 • Bilgisayar Ekran Kartı Yükseltme

Bilgisayar Servis, Bilgisayar Onarım, Bilgisayar Tamir, Bilgisayar Hastanesi, Bilgisayar Servisi, Bilgisayar Tamiri

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Ekran Değişimi]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-ekran-degisimi.html Avcılar Bilgisayar Ekran Değişimi

Firmamız bilgisayarınızda kırılan ekranlarınızı değiştiriyoruz ve değişen parçanın garantisini veriyoruz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Sony Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-sony-notebook-servis.html Avcılar Sony Notebook Servis

Avcılar sony notebook servisi olarak, arızalı Sony notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Sony notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Sony Notebook Ekran Değişimi.
 • Sony Notebook Pil Değişimi.
 • Sony Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Sony Notebook Klavye Değişimi.
 • Sony Notebook Ram Değişimi.
 • Sony Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Sony Notebook Kasa Değişimi.
 • Sony Notebook HDD Değişimi.
 • Sony Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Sony Notebook Format.
 • Sony Notebook Virüs Temizleme.
 • Sony Notebook Veri Kurtarma.
 • Sony Notebook Menteşe Değişimi.
 • Sony Notebook Chipset Değişimi.
 • Sony Notebook Fan Değişimi.
 • Sony Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Sony Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Sony notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Sony Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-sony-laptop-servis.html Avcılar Sony Laptop Servis

Avcılar sony laptop servisi olarak, arızalı sony laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Sony laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Sony Laptop Ekran Değişimi.
 • Sony Laptop Pil Değişimi.
 • Sony Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Sony Laptop Klavye Değişimi.
 • Sony Laptop Ram Değişimi.
 • Sony Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Sony Laptop Kasa Değişimi.
 • Sony Laptop HDD Değişimi.
 • Sony Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Sony Laptop Format.
 • Sony Laptop Virüs Temizleme.
 • Sony Laptop Veri Kurtarma.
 • Sony Laptop Menteşe Değişimi.
 • Sony Laptop Chipset Değişimi.
 • Sony Laptop Fan Değişimi.
 • Sony Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Sony Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Sony laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Isı Sorunu Giderme]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-isi-sorunu-giderme.html Avcılar Bilgisayar Isı Sorunu Giderme

Notebook ve bilgisayarınız aşırı ısınıyor mu? Daha fazla zarar vermeden cihazınızı servisimize getirerek bakımını yaptırınız.

]]>
<![CDATA[Avcılar Toshiba Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-toshiba-notebook-servis.html Avcılar Toshiba Notebook Servis

Avcılar toshiba notebook servisi olarak, arızalı toshiba notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Toshiba notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Toshiba Notebook Ekran Değişimi.
 • Toshiba Notebook Pil Değişimi.
 • Toshiba Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Toshiba Notebook Klavye Değişimi.
 • Toshiba Notebook Ram Değişimi.
 • Toshiba Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Toshiba Notebook Kasa Değişimi.
 • Toshiba Notebook HDD Değişimi.
 • Toshiba Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Toshiba Notebook Format.
 • Toshiba Notebook Virüs Temizleme.
 • Toshiba Notebook Veri Kurtarma.
 • Toshiba Notebook Menteşe Değişimi.
 • Toshiba Notebook Chipset Değişimi.
 • Toshiba Notebook Fan Değişimi.
 • Toshiba Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Toshiba Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Toshiba notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Toshiba Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-toshiba-laptop-servis.html Avcılar Toshiba Laptop Servis

Avcılar toshiba laptop servisi olarak, arızalı toshiba laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Toshiba Laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Toshiba Laptop Ekran Değişimi.
 • Toshiba Laptop Pil Değişimi.
 • Toshiba Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Toshiba Laptop Klavye Değişimi.
 • Toshiba Laptop Ram Değişimi.
 • Toshiba Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Toshiba Laptop Kasa Değişimi.
 • Toshiba Laptop HDD Değişimi.
 • Toshiba Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Toshiba Laptop Format.
 • Toshiba Laptop Virüs Temizleme.
 • Toshiba Laptop Veri Kurtarma.
 • Toshiba Laptop Menteşe Değişimi.
 • Toshiba Laptop Chipset Değişimi.
 • Toshiba Laptop Fan Değişimi.
 • Toshiba Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Toshiba Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Toshiba laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Bilgisayar Format]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-bilgisayar-format.html Bilgisayara Hangi Durumlarda Format Atılmalı?

Bilgisayarların işletim sistemleri zamanla virüs saldırıları ve bazı yazılımsal hatalar sonucunda bozulmaktadır. Böyle durumlarda sistemin çalışmasında bazı sorunlar oluşmaktadır.Ortaya çıkan sorunların giderilmesi için işletim sistemini onarma ve format atma çözümleri bulunmaktadır.

Elbette en kesin ve köklü çözüm işletim sistemini formatlamak yani en baştan kurmaktır.Peki; işletim sistemini hangi durumlarda en baştan kurmalısınız. Aslına bakarsanız özel bir şart olmamakla birlikte mümkün olduğunca az format atmayı tercih etmelisiniz.Çünkü atacağınız her bir format harddiskinizin çiizlmesine yani ömrünün azalmasına sebep olacaktır. Sıradan bir cd veya dvd düşünün. İşte harddiskinizin yapısı aynen bu diskler gibidir.

Nasıl ki bir dvd ya da cd ye bir veri yazmak yani yakmak istediğinizde yüzeyinde çizikler oluşuyor ve böylece veri transferi yapılıyorsa format attığınızda da yeni veriler harddiskin çizilmesi sonucunda kaydedilmektedir.Atılan her format harddisk üzerinde yeni bir çizik grubunun oluşması demektir.

Bilgisayarınız hiçbir şekilde açılmıyorsa format atmayı tercih edebilirsiniz. Ne yaptıysanız ne ettiyseniz bir türlü bilgisayarınız açılmıyor ve hata veriyorsa böyle bir durumda yapabileceğiniz tek şey format atmak olacaktır.Olası bir arıza durumunda bilgisayarınızdaki verilerin kaybolmaması için verilerini harici bir cihazda saklamanızda yarar vardır. Çünkü bir bilgisayara format atıldığında tüm veriler silinmektedir.Silinen verileri kurtarma yazılımları vardır, ancak pek bir işe yaramazlar. Verilerinizin büyük bir kısmı format sırasında kaybolur ve veri kurtarma yazılımları kurtarma işlemini tam anlamıyla yapamazlar.

İnternette aşırı bir şekilde geziyorsanız ve gezdiğiniz siteler adult içerikli ise ya da benzeri siteler ise bilgisayarınıza virüs bulaşma riski çok yüksektir.Bilgisayarınıza virüs bulaşmasını istemiyorsanız bu tür sitelerde gezerken mutlaka antivirüs programınızın aktif olduğundan emin olun.Olur da bilgisayarınıza aşırı bir virüs bulaşması meydana gelirse ve antivirüs yazılımınız bu virüsleri temizleyemezse tek çareniz yine format atmak olacaktır.Format atarak tüm virüslerden kurtulabilir ve temiz bir sayfa açarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00´nolu hatlarımızı arayabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Macbook Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-notebook-servis.html Avcılar Macbook Notebook Servis

Avcılar Macbook notebook servisi olarak, arızalı apple notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Macbook notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Avcılar Macbook Notebook Ekran Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Pil Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Klavye Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Ram Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Kasa Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook HDD Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Format.
 • Avcılar Macbook Notebook Virüs Temizleme.
 • Avcılar Macbook Notebook Veri Kurtarma.
 • Avcılar Macbook Notebook Menteşe Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Chipset Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Fan Değişimi.
 • Avcılar Macbook Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Avcılar Macbook Notebook Sıvı Teması Onarımı.
 • Avcılar Macbook IMac Tamiri
 • Avcılar MacBook Pro Tamiri
 • Avcılar MacBook Air Tamiri

Macbook notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Macbook Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-macbook-laptop-servis.html Avcılar Macbook Laptop Servis

Avcılar Macbook laptop servisi olarak, arızalı apple laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Macbook laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Avcılar Macbook Laptop Ekran Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Pil Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Klavye Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Ram Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Kasa Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop HDD Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Format.
 • Avcılar Macbook Laptop Virüs Temizleme.
 • Avcılar Macbook Laptop Veri Kurtarma.
 • Avcılar Macbook Laptop Menteşe Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Chipset Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Fan Değişimi.
 • Avcılar Macbook Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Avcılar Macbook Laptop Sıvı Teması Onarımı.
 • Avcılar Macbook IMac Tamiri
 • Avcılar MacBook Pro Tamiri
 • Avcılar MacBook Air Tamiri

MacBook laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Exper Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-exper-notebook-servis.html Avcılar Exper Notebook Servis

Avcılar exper notebook servisi olarak, arızalı exper notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Exper notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Exper Notebook Ekran Değişimi.
 • Exper Notebook Pil Değişimi.
 • Exper Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Exper Notebook Klavye Değişimi.
 • Exper Notebook Ram Değişimi.
 • Exper Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Exper Notebook Kasa Değişimi.
 • Exper Notebook HDD Değişimi.
 • Exper Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Exper Notebook Format.
 • Exper Notebook Virüs Temizleme.
 • Exper Notebook Veri Kurtarma.
 • Exper Notebook Menteşe Değişimi.
 • Exper Notebook Chipset Değişimi.
 • Exper Notebook Fan Değişimi.
 • Exper Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Exper Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Exper notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Exper Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-exper-laptop-servis.html Avcılar Exper Laptop Servis

Avcılar exper laptop servisi olarak, arızalı exper laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Exper laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Exper Laptop Ekran Değişimi.
 • Exper Laptop Pil Değişimi.
 • Exper Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Exper Laptop Klavye Değişimi.
 • Exper Laptop Ram Değişimi.
 • Exper Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Exper Laptop Kasa Değişimi.
 • Exper Laptop HDD Değişimi.
 • Exper Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Exper Laptop Format.
 • Exper Laptop Virüs Temizleme.
 • Exper Laptop Veri Kurtarma.
 • Exper Laptop Menteşe Değişimi.
 • Exper Laptop Chipset Değişimi.
 • Exper Laptop Fan Değişimi.
 • Exper Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Exper Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Exper laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Alien Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-alien-notebook-servis.html Avcılar Alien Notebook Servis

Avcılar alien notebook servisi olarak, arızalı alien notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Alien notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Alien Notebook Ekran Değişimi.
 • Alien Notebook Pil Değişimi.
 • Alien Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Alien Notebook Klavye Değişimi.
 • Alien Notebook Ram Değişimi.
 • Alien Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Alien Notebook Kasa Değişimi.
 • Alien Notebook HDD Değişimi.
 • Alien Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Alien Notebook Format.
 • Alien Notebook Virüs Temizleme.
 • Alien Notebook Veri Kurtarma.
 • Alien Notebook Menteşe Değişimi.
 • Alien Notebook Chipset Değişimi.
 • Alien Notebook Fan Değişimi.
 • Alien Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Alien Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Alien notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Alien Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-alien-laptop-servis.html Avcılar Alien Laptop Servis

Avcılar alien laptop servisi olarak, arızalı alien laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Alien laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Alien Laptop Ekran Değişimi.
 • Alien Laptop Pil Değişimi.
 • Alien Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Alien Laptop Klavye Değişimi.
 • Alien Laptop Ram Değişimi.
 • Alien Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Alien Laptop Kasa Değişimi.
 • Alien Laptop HDD Değişimi.
 • Alien Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Alien Laptop Format.
 • Alien Laptop Virüs Temizleme.
 • Alien Laptop Veri Kurtarma.
 • Alien Laptop Menteşe Değişimi.
 • Alien Laptop Chipset Değişimi.
 • Alien Laptop Fan Değişimi.
 • Alien Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Alien Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Alien laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Monster Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-monster-notebook-servis.html Avcılar Monster Notebook Servis

Avcılar monster notebook servisi olarak, arızalı monster notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Monster notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Monster Notebook Ekran Değişimi.
 • Monster Notebook Pil Değişimi.
 • Monster Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Monster Notebook Klavye Değişimi.
 • Monster Notebook Ram Değişimi.
 • Monster Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Monster Notebook Kasa Değişimi.
 • Monster Notebook HDD Değişimi.
 • Monster Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Monster Notebook Format.
 • Monster Notebook Virüs Temizleme.
 • Monster Notebook Veri Kurtarma.
 • Monster Notebook Menteşe Değişimi.
 • Monster Notebook Chipset Değişimi.
 • Monster Notebook Fan Değişimi.
 • Monster Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Monster Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Monster notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Monster Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-monster-laptop-servis.html Avcılar Monster Laptop Servis

Avcılar Monster laptop servisi olarak, arızalı monster laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Monster laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Monster Laptop Ekran Değişimi.
 • Monster Laptop Pil Değişimi.
 • Monster Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Monster Laptop Klavye Değişimi.
 • Monster Laptop Ram Değişimi.
 • Monster Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Monster Laptop Kasa Değişimi.
 • Monster Laptop HDD Değişimi.
 • Monster Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Monster Laptop Format.
 • Monster Laptop Virüs Temizleme.
 • Monster Laptop Veri Kurtarma.
 • Monster Laptop Menteşe Değişimi.
 • Monster Laptop Chipset Değişimi.
 • Monster Laptop Fan Değişimi.
 • Monster Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Monster Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Monster laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar MSI Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-msi-notebook-servis.html Avcılar MSI Notebook Servis

Avcılar msi notebook servisi olarak, arızalı msi notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. MSI notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • MSI Notebook Ekran Değişimi.
 • MSI Notebook Pil Değişimi.
 • MSI Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • MSI Notebook Klavye Değişimi.
 • MSI Notebook Ram Değişimi.
 • MSI Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • MSI Notebook Kasa Değişimi.
 • MSI Notebook HDD Değişimi.
 • MSI Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • MSI Notebook Format.
 • MSI Notebook Virüs Temizleme.
 • MSI Notebook Veri Kurtarma.
 • MSI Notebook Menteşe Değişimi.
 • MSI Notebook Chipset Değişimi.
 • MSI Notebook Fan Değişimi.
 • MSI Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • MSI Notebook Sıvı Teması Onarımı.

MSI notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar MSI Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-msi-laptop-servis.html Avcılar MSI Laptop Servis

Avcılar msi laptop servisi olarak, arızalı msi laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. MSI laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • MSI Laptop Ekran Değişimi.
 • MSI Laptop Pil Değişimi.
 • MSI Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • MSI Laptop Klavye Değişimi.
 • MSI Laptop Ram Değişimi.
 • MSI Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • MSI Laptop Kasa Değişimi.
 • MSI Laptop HDD Değişimi.
 • MSI Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • MSI Laptop Format.
 • MSI Laptop Virüs Temizleme.
 • MSI Laptop Veri Kurtarma.
 • MSI Laptop Menteşe Değişimi.
 • MSI Laptop Chipset Değişimi.
 • MSI Laptop Fan Değişimi.
 • MSI Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • MSI Laptop Sıvı Teması Onarımı.

MSI laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Microsoft Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-microsoft-notebook-servis.html Avcılar Microsoft Notebook Servis

Avcılar microsoft notebook servisi olarak, arızalı microsoft notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Microsoft notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Microsoft Notebook Ekran Değişimi.
 • Microsoft Notebook Pil Değişimi.
 • Microsoft Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Microsoft Notebook Klavye Değişimi.
 • Microsoft Notebook Ram Değişimi.
 • Microsoft Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Microsoft Notebook Kasa Değişimi.
 • Microsoft Notebook HDD Değişimi.
 • Microsoft Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Microsoft Notebook Format.
 • Microsoft Notebook Virüs Temizleme.
 • Microsoft Notebook Veri Kurtarma.
 • Microsoft Notebook Menteşe Değişimi.
 • Microsoft Notebook Chipset Değişimi.
 • Microsoft Notebook Fan Değişimi.
 • Microsoft Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Microsoft Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Microsoft notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Microsoft Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-microsoft-laptop-servis.html Avcılar Microsoft Laptop Servis

Avcılar microsoft laptop servisi olarak, arızalı microsoft laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Microsoft laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Microsoft Laptop Ekran Değişimi.
 • Microsoft Laptop Pil Değişimi.
 • Microsoft Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Microsoft Laptop Klavye Değişimi.
 • Microsoft Laptop Ram Değişimi.
 • Microsoft Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Microsoft Laptop Kasa Değişimi.
 • Microsoft Laptop HDD Değişimi.
 • Microsoft Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Microsoft Laptop Format.
 • Microsoft Laptop Virüs Temizleme.
 • Microsoft Laptop Veri Kurtarma.
 • Microsoft Laptop Menteşe Değişimi.
 • Microsoft Laptop Chipset Değişimi.
 • Microsoft Laptop Fan Değişimi.
 • Microsoft Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Microsoft Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Microsoft laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Razer Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-razer-notebook-servis.html Avcılar Razer Notebook Servis

Avcılar razer notebook servisi olarak, arızalı razer notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Razer notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Razer Notebook Ekran Değişimi.
 • Razer Notebook Pil Değişimi.
 • Razer Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Razer Notebook Klavye Değişimi.
 • Razer Notebook Ram Değişimi.
 • Razer Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Razer Notebook Kasa Değişimi.
 • Razer Notebook HDD Değişimi.
 • Razer Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Razer Notebook Format.
 • Razer Notebook Virüs Temizleme.
 • Razer Notebook Veri Kurtarma.
 • Razer Notebook Menteşe Değişimi.
 • Razer Notebook Chipset Değişimi.
 • Razer Notebook Fan Değişimi.
 • Razer Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Razer Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Razer notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Razer Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-razer-laptop-servis.html Avcılar Razer Laptop Servis

Avcılar razer laptop servisi olarak, arızalı razer laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Razer laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Razer Laptop Ekran Değişimi.
 • Razer Laptop Pil Değişimi.
 • Razer Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Razer Laptop Klavye Değişimi.
 • Razer Laptop Ram Değişimi.
 • Razer Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Razer Laptop Kasa Değişimi.
 • Razer Laptop HDD Değişimi.
 • Razer Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Razer Laptop Format.
 • Razer Laptop Virüs Temizleme.
 • Razer Laptop Veri Kurtarma.
 • Razer Laptop Menteşe Değişimi.
 • Razer Laptop Chipset Değişimi.
 • Razer Laptop Fan Değişimi.
 • Razer Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Razer Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Razer laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Excalibur Notebook Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-excalibur-notebook-servis.html Avcılar Excalibur Notebook Servis

Avcılar excalibur notebook servisi olarak, arızalı excalibur notebook ve laptoplarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Excalibur notebook servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Excalibur Notebook Ekran Değişimi.
 • Excalibur Notebook Pil Değişimi.
 • Excalibur Notebook Şarj Cihazı Değişimi.
 • Excalibur Notebook Klavye Değişimi.
 • Excalibur Notebook Ram Değişimi.
 • Excalibur Notebook Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Excalibur Notebook Kasa Değişimi.
 • Excalibur Notebook HDD Değişimi.
 • Excalibur Notebook CD-DVD RW Değişimi.
 • Excalibur Notebook Format.
 • Excalibur Notebook Virüs Temizleme.
 • Excalibur Notebook Veri Kurtarma.
 • Excalibur Notebook Menteşe Değişimi.
 • Excalibur Notebook Chipset Değişimi.
 • Excalibur Notebook Fan Değişimi.
 • Excalibur Notebook Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Excalibur Notebook Sıvı Teması Onarımı.

Excalibur notebook bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Teknik Servisimiz hiç bir markaya bağımlı çalışmamaktadır. Garanti dışı kalan veya isteğiniz doğrultusunda tüm notebook cihazlarınıza teknik servis hizmeti vermekteyiz.

]]>
<![CDATA[Avcılar Excalibur Laptop Servis]]> https://www.avcilarbilgisayar.com/avcilar-excalibur-laptop-servis.html Avcılar Excalibur Laptop Servis

Avcılar excalibur laptop servisi olarak, arızalı excalibur laptop ve notebooklarınız evinizden ve iş yerinizden alınarak bakım ve onarımları yapılır ve yerine teslim edilir. Excalibur laptop servisimiz´de yapılan işlemler aşağıda yer almaktadır.

 • Excalibur Laptop Ekran Değişimi.
 • Excalibur Laptop Pil Değişimi.
 • Excalibur Laptop Şarj Cihazı Değişimi.
 • Excalibur Laptop Klavye Değişimi.
 • Excalibur Laptop Ram Değişimi.
 • Excalibur Laptop Şarj Girişi (Jack) Değişimi.
 • Excalibur Laptop Kasa Değişimi.
 • Excalibur Laptop HDD Değişimi.
 • Excalibur Laptop CD-DVD RW Değişimi.
 • Excalibur Laptop Format.
 • Excalibur Laptop Virüs Temizleme.
 • Excalibur Laptop Veri Kurtarma.
 • Excalibur Laptop Menteşe Değişimi.
 • Excalibur Laptop Chipset Değişimi.
 • Excalibur Laptop Fan Değişimi.
 • Excalibur Laptop Isı Sorunlarının Giderilmesi.
 • Excalibur Laptop Sıvı Teması Onarımı.

Excalibur laptop bilgisayarınız ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz, iletişim bölümünden yazılı olarak ve ya 0212 695 68 28 - 0534 711 10 00’nolu telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

]]>