Özel Web Projesi Nedir ?

Herhangi bir konuda web sitesi açmanız mümkündür. Aslında basit bir web sitesi tasarlamak büyük bir bilgi birikimi gerektirmez. Temel düzeyde HTML/CSS bilgisine sahip biri bile web sitesi açabilir.
Özel Web Projesi Nedir ?

 İşi bu kadar basite indirgediğime göre bir “ama” bekliyorsunuzdur. Şimdi “ama”ya geçelim: Bazı web sitesi talepleri vardır ki kişiye ya da kuruma özeldir. Bu site taleplerine Özel Web Projesi deniyor. İşte bu projeler öyle kolay yapılamıyor. Büyük bilgi birikimi ve kaynak gerektiriyor.

Nedir?

Genel taleplerin aksine, diğer firmalara göre daha farklı şablon, ara yüz, buton ve kısa yollar barındırması istenen web tasarım isteklerine Özel Web Projesi denir.

Diyelim ki sanatla ilgili bir web sitesi açmak istiyorsunuz. Bu web sitesinin, haber siteleri gibi oldukça klasik bir yapıda olması çok da yakışık olmayacaktır. Sitede gezinen bir kullanıcıya her tıklamada sanatsal bir çağrışım uyandıracak bir site sanatseverler için çok daha cazip olacaktır. İşte bu sanat sitesi gibi özgün özellikler barındırması istenen web tasarımları, Özel Web Projesi kapsamına girer.

Özel Web Projesi Neden Daha Pahalı?

Çünkü hazır bir şablon söz konusu değil. Kişiye, kuruma özel, diğerlerinden farklı bir web tasarımı isteniyor. Bu da daha fazla iş gücü, daha fazla zaman ve daha fazla kaynak isteyen bir iş anlamına geliyor.

Özel bir web tasarımı için daha farklı kod yapıları gerekebiliyor. Kod ile bir site inşa etmek oldukça dikkat gerektiren, hata yapma ihtimali yüksek, zaman alan bir iştir. Yine işin görsel kısmı da farklı olacağı için bu da ekstra bir zaman ve kaynak tüketimi anlamına geliyor. Bu gibi sebeplerden ötürü Özel Web Projeleri daha maliyetli, dolayısıyla daha pahalı oluyor.

Özel Projeniz İçin Web Tasarım Firması Seçerken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle web tasarım firması seçerken mağduriyet yaşamamak adına acele etmeyin. Çünkü Web yazılım konusunda hizmet veren belki de yüzlerce firma var. Bu firmaların hepsinin yüksek kalitede hizmet verdiği söylenemez.

Bu bağlamda web tasarım firması seçme konusunda size en çok fikir sunabilecek şey firmaların yaptığı işlerdir. Bunlara referanslar da diyebiliriz. Kurumsal firmalar genellikle yaptıkları işleri kendi sitelerinde referans olarak gösterir. Firma arayışında bu referanslara göz atıp değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Bizler, Avcılar Bilgisayar ve yazılım olarak tecrübeli ve güçlü kadromuzla her web tasarım, web yazılım ve Özel Web Projesi ihtiyacınıza yönelik etkin çözümler üretmek için varız. Bizimle iletişime geçin, sizi web dünyasına taşıyalım. Ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip ederek cazip fırsatlarımızdan ve hizmetlerimizden haberdar olabilirsiniz.

15 Mart 2021